1 komentārs

“Šis ir ļoti bēdīgs piemērs, ka īpašumtiesību institūts Latvijā ir bērnu autiņos – Rīgas cirks ir ļoti būtisks Baltijas, pat Eiropas, mēroga objekts, bet tagad šī māja ir draudīgā stāvoklī,” intervijā raidījumam 900 sekundes pauda Rīgas Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Pašreiz Valsts būvkontroles biroja atzinums ir, – Rīgas cirka ēka pašlaik nav ekspluatējama, turklāt līdz 1. decembrim jāveic šīs mājas konservācija.

Taču jautājums paliek – kā šī Latvijai nozīmīgā celtne nonākusi līdz teju sabrukšanas stāvoklim? Iepriekš Rīgas cirka vadītāja Lolita Lipinska pauda, ka ēku bojā arī satiksme Merķeļa ielā, piemēram, transporta vadi, kas piestiprināti ēkai.

Tam gan nepiekrīt Būvvaldes vadītājs Vircavs, sakot, – “vainojams ir tas, ka desmitiem gadu garumā  ēkā nav veikti nekādi kapitālieguldījumi”. Viņš norādīja, ka šāda situācija ir izveidojusies, jo īpašumtiesību dēļ īpašnieki nespēj vai nedrīkst ieguldīt šajās ēkās – turklāt tāda situācija ir vairākās vietās Latvijā.

Video!

36% iedzīvotāju uzskata, ka Rīgas cirkam remonta laikā jāievācas citās telpās

Turpmākai Rīgas cirka pastāvēšanai laikā, kamēr cirka ēka ir slēgta, gan Kultūras ministrija, gan cirka vadība šobrīd izskata vairākas iespējas.

Tikmēr 36% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā uzskata, ka Rīgas cirkam ēkas remonta laikā jāievācas citā ēkā.Piektā daļa iedzīvotāju uzskata, ka Rīgas cirks uz remonta laiku jāslēdz (22%). Tikpat daudzi (22%) domā, ka šajā laikā trupai jāstrādā kā ceļojošam cirkam (22%).

TOP komentāri

  • Seniors
    +1 +1 0

    Seniors

    ko , nu tagad , ari V.Dombrovskis bus vainigais ! Kauna nav , ne N.Usakovam , A.Amerikam un Rigas buvvaldei , kuri nedara savu darbu . Visiem , siam nosauktajiem , ir jaatbild , Par visu Rigu , ne tikai , par Rigas Domi . Nav jau laika , jo jabida amatos savus cilvekus , un jaraus nauda , privatajas kabatas . Nebus Usakovam , ar ko izbraukat Maskavu un izveidot jaunas - jauniesu partijas , aiz sleptam durvim !!!Vel jau , jaiefiltre sabus pazinas , RNP un RS . Izsutit uz KRIEVIJU , lai dzivo , tur .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl