Rīgas cirka attīstībā plāno investēt trīs miljonus eiro Eiropas naudas

0 Komentāru

Rīgas cirka vēsturiskā ēka atdzims jaunā veidolā – ar šādu devīzi piektdien, 2. martā, izsludināts metu konkurss cirka pārbūvei.

Šīs projekts būs plašāks nekā tikai ēkas pārbūve – arhitektiem jādomā arī par to, kā būtu attīstāma arī apkārtējā teritorija nākamajos desmit gados. Tomēr aktuāls joprojām ir jautājums par finansējumu šiem lielajiem plāniem.

Cirka ēka Merķeļa ielā ir vienīgā saglabājusies celtne Baltijas valstīs, kas būvēta cirka mākslai. Tā uzcelta pirms 130 gadiem – 1888. gadā.

Cirks pēdējo reizi pārbūvēta pirms 100 gadiem, un patlaban ir sliktā stāvoklī. Turpinās fasādes konservācijas darbi, turpmākajos gados šo objektu paredzēts pamatīgi pārbūvēt uz konkursā uzvarējušā meta pamata. Arhitekti projektus var iesniegt līdz 4. jūnijam.

Kultūras ministrija ir gatava rekonstrukcijā investēt trīs miljonus eiro no Eiropas Savienības naudas, taču skaidrs, ka pilnīgai objekta pārbūvei vajadzēs vairāk. Sagaidāms, ka arī no valsts budžeta.

Rīgas cirku paredzēts attīstīt ne tikai formā, bet arī saturā, koncentrējoties uz trim virzieniem – izrādēm, izglītību un rezidencēm. Jau patlaban cirks organizē nodarbības, kā arī strādā pie starptautisku mākslinieku piesaisties.

Vienlaikus cirks ieguvis jaunu logotipu.

0 Komentāru