Rīgas Centrāltirgū apkaro pelēko ekonomiku

2 komentāri
Rīgas Centrāltirgū apkaro pelēko ekonomiku
LETA

Pārtikas un Veterinārais dienests vairākos reidos Rīgas Centrāltirgū no marta līdz šai nedēļai atklājis un konfiscējis sešas tonnas augļu, dārzeņu un ogu ar neskaidru izcelsmi, par kuriem valstij netiek nomaksāti arī nodokļi.

Sistemātiskie pārkāpumi konstatēti gan Centrāltirgus āra teritorijā dienas laikā, gan tā dēvētajā zemnieku jeb nakts tirgū. Ogas, augļi un dārzeņi bez pavadzīmēm tiek ievesti no ārzemēm par ļoti zemām cenām un kropļo vietējo zemnieku iespējas nopelnīt.

Pārtikas un Veterinārais dienests norāda, ka teorētiski pastāv risks arī pircēju veselībai, taču tā kā preces ievestas bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem, tad noskaidrot, kurš vainīgs, būtu praktiski neiespējami.

Arī šonedēļ reidā konfiscētās trīs tonnas nezināmas izcelsmes augļu, ogu un dārzeņu tika nogādātas zvēriem Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Rīgas Centrāltirgus jaunā vadība, kas sākusi darbu vien pirms trīs nedēļām, sola lauzt līgumus ar visiem nelietībās pieķertajiem tirgotājiem. Viņiem arī PVD piemērojis naudas sodu – fiziskām personām 300 eiro, juridiskām – 700 eiro.

Par atkārtotu pieķeršanu tirgojot augļus, dārzeņus un ogas bez izcelsmes dokumentiem sods jau attiecīgi būs 700 eiro un 1500 eiro.