Rīgas centra putekļainais gaiss var radīt nopietnas veselības problēmas

1 komentārs

Vienmēr noputējuši logi, apģērbi jāglabā maisos. Tāda bezgalīga cīņa ar putekļiem ikdienā ir cilvēkiem, kuri dzīvo uz maģistrālajām Rīgas ielām. Alergologi akcentē, ka putekļainā vidē katram piektajam iedzīvotājam var parādīties alerģiskas iesnas, bet dažiem – pat astma.

Vienistabas mitekli ar balkonu pašā Rīgas centrā uz Brīvības ielas nu jau otro gadu par savām mājām sauc Agrita, taču pārcelšanās uz šo dzīvesvietu sekmējusies ar bezgalīgu cīņu ar putekļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Dzīvoju trešajā stāvā, logi iziet uz sētas pusi, satiksme nekāda, bet putekļu ir ļoti, ļoti daudz. Ja divas dienas istabā nenoslauka putekļus, tad šeit, uz televizora var zīmēt gleznas, tāpat uz datora,” stāsta rīdziniece, uzsverot, ka vasarā putekļu esot vēl vairāk.

Vienīgo brīvdienu nedēļā sieviete ir spiesta veltīt, lai mājokli atbrīvotu no traucējošajiem putekļiem, kuri negatīvi iespaido arī Agritas veselību.

Alergoloģe Ieva Cīrule stāsta, ka, dzīvojot šādā pilsētas vidē, katram piektajam cilvēkam ir risks iemantot alerģiskas iesnas. Turklāt ar gadiem arī pacientu skaits nemazinās, un visbiežāk, ekzēma, astma un alerģiskās iesnas novērotas tieši pilsētniekiem.

“Tie cilvēki, kam ir pārāk jutīgi elpceļi, elpceļu gļotādas, tie, protams, ir pakļauti lielākam riskam, iespējai, ka, esot tādā vidē, kur ir daudz šo putekļu, ka viņiem radīsies elpošanas problēmas, kādas slimības, kas radīs viņiem diskomfortu, ka viņi nevarēs normāli dzīvot, strādāt, atpūsties,” teic Cīrule.

Tikmēr Mājokļu un vides departamenta pārstāvis Askolds Kļaviņš saka: “Nevar gribēt dzīvot pilsētas centrā un gribēt, lai šeit būtu tāds pats gaiss kā lauku mājā. Pilsētai ir savas priekšrocības un trūkumi, laukiem savi, bet katram pilsētas rajonam atkal ir savas priekšrocības un trūkumi.”

Amatpersona klāsta, ka galvaspilsētā gaisa kvalitāti nepārtraukti mēra trīs novērošanas stacijās un šogad situācija Rīgā esot pat uzlabojusies.

“Tam ir vairāki iemesli – viens – ziema bija silta, un sniega praktiski šoziem nebija, līdz ar to netika arī ielas kaisītas ar smilts-sāls maisījumu, un tā rezultātā arī pavasarī mums dienas, kad putekļu pārsniegums bija vērojams, bija mazāk nekā pagājušajā gadā,” teic Kļaviņš.

Taču novērošanas stacijas sarkanais gaismas signāls iededzas teju ik reizi, kad tai garām pabrauc motocikls vai autobuss. Vēl bīstamāka ir situācija bezvēja dienās un, kad ir zems atmosfēras spiediens.

Skaties video:

TOP komentāri

  • Padomjlaika bērns
    0 0 0

    Padomjlaika bērns

    "..pārcelšanās uz šo dzīvesvietu sekmējusies ar bezgalīgu cīņu ar putekļiem". Vai to rakstījis izglītots žurnālists???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl