Rīgas centrā nelikumīgi darbojas privātskola

Komentāri

Rīgas centrā bērni turpina nākt uz skolu, kurai nav nedz akreditācijas, nedz licences. Privātskolas Innova vadība uzskata, ka to grib slēgt – nelojalitātes dēļ. Savukārt valsts iestādes norāda uz skolā pieļautiem rupjiem pārkāpumiem.

Divu privātskolas Innova skolēnu tētis Davids Ambarcumjans rāda vēstuli no Rīgas domes Izglītības departamenta. Tajā viņš tiek informēts par to, ka skolai Innova nav nedz akreditācijas, nedz licences pamatizglītības programmas īstenošanai. Tāpēc ģimenei ir piedāvāts pārcelt bērnus uz kādu no pašvaldības skolām.

Skolā īstenotā izglītības programma akreditāciju neizgāja aprīlī. Bet 30. septembrī tai beidzās arī pamatizglītības programmas licence, kura netika pagarināta. Kā skaidro Izglītības kvalitātes valsts dienestā, skola neatbilstot Latvijas mācību saturam.

Tika pārbaudītas arī skolotāju valsts valodas zināšanas.

Skolas vadība šodien īpašā brīfingā pauda pārliecību: skolu grib slēgt, jo tā atzīta par nelojālu un notiekošo sauc teju par vajāšanu. Skolā uzskata, ka Izglītības kvalitātes valsts dienesta rīcību esot ietekmējusi, iespējams, drošības policija.

Sašutumu par skolas darbību vakar valdības sēdes laikā paudis arī izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Bērni no 2. līdz 9. klasei turpina nākt uz mācībām, taču skolai darbības licences vairs nav, tāpēc ir ierosināta administratīvā lieta. Pārbaudi uzsākusi arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, jo pamatizglītība Latvijā ir obligāta, bet nelicencētas skolas apmeklēšanu nevar atzīt par mācīšanos, līdz ar to tiek pārkāptas bērnu tiesības.

Gada sākumā privātā vidusskolā Innova bija 36 skolotāji un 94 skolēni. Pēc problēmām ar akreditāciju un licencēšanu vairāki skolotāji un skolēni šo skolu jau ir pametuši.

Administrācija tomēr vēl neatmet cerības atgūt licenci.

Skolas administrācija un aktīvākie vecāki pieteikuši audienci Izglītības ministrijā, bet par akreditācijas un licencēšanas gaitu vērsušies tiesā.

Video

Lasi vēl