Rīgas centrā bruņumašīnas

0 Komentāru
Rīgas centrā bruņumašīnas

Aculieciniekiem Rīgā, centrālajā stacijā bija iespējams vērot visnotaļ neierastu skatu – ar dzelzceļa platformām tika pārvietota militārā tehnika, bruņumašīnas ieskaitot, kas radīja visnotaļ ievērojamo skatu.

Kā Skaties.lv paskaidroja Nacionālo bruņoto spēku preses pārstāvis, aculieciniekiem bija iespēja novērot līdz šim Ādažu militārajā bāzē izvietoto ASV 173.kājnieku brigādes gaisa desantnieku militāro tehniku. Daļa no militārās tehnikas vēl tiks transportēta caur RĪgas Centrālo staciju arī šīs dienas laikā. Kā zināms, Itālijā bāzētās 173.kājnieku brigādes gaisa desantnieki Latvijā ieradās šī gada aprīlī.

Pašlaik notiek Ādažos izvietoto ASV karaspēka vienību rotācija, tāpēc gaisa desantnieki dodas prom. Viņus aizstās ievērojami smagāk bruņotā ASV armijas 1.kavalērijas divīzijas smagās bruņutehnikas rota. Jaunā vienība, kas izvietota ASV Teksasas pavalstī, Latvijā jau ieradusies kopā ar pieciem tankiem “Abrams” un 12 bruņotām kaujas mašīnām “Bradley”, kas tiks izmantotas kopīgajās mācībās ar Latvijas karavīriem Ādažos.

Jau vakar vakarā pirmā kolonna ar smago tehniku – tankiem ”Abrams” – devās uz Ādažu bāzi. Savukārt otrā šīs tehnikas kolonna turp dosies šovakar. Bruņumašīnas un cita veida tehniku uz Ādažiem nogādās pa dzelzceļu līdz Garkalnei, no kurienes tā pēc dažām dienām patstāvīgi dosies uz Ādažu bāzi.

ASV karavīru ierašanās reģionā notiek papildus iepriekš plānotām daudzpusējām sauszemes militārajām mācībām, piemēram, “Combined Resolve II”, “Saber Strike”, “Rapid Trident” un “Saber Guardian”.

 

Šeit aplūkojama ASV armijas 1.kavalērijas divīzijas smagās bruņutehnikas un tanku transportēšana Latvijā.

0 Komentāru