Brīvostas pārvaldes taisnošanās par pārkāpumiem neatspoguļo reālo situāciju, norāda Krūmiņa

1 komentārs
Brīvostas pārvaldes taisnošanās par pārkāpumiem neatspoguļo reālo situāciju, norāda Krūmiņa
Foto: F64

Rīgas brīvostas pārvaldes taisnošanās par pārkāpumiem, kurus atklājusi Valsts kontrole (VK), neatspoguļo reālo situāciju. Šādu viedokli intervijā LNT rīta raidījumam 900 sekundes pauda valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Pamatojoties uz Valsts kontroles ziņojumu, Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde nolēmusi sākt kriminālprocesu par iespējamiem kriminālpārkāpumiem Rīgas brīvostā.

Kā uzskatāmu piemēru viņa min Krievu salā noliktavas nojaukšanu un uzcelšanu pa jaunam, kurā bija jāiegulda miljons eiro. Brīvosta attaisnojusies ar to, ka noliktava jānojauc, lai varētu īstenot Krievu salas projektu, taču “aizmirsusi” par to, ka noliktava sākta celt jau tajā laikā, kad projekts jau bija apstiprināts, norāda Krūmiņa.

“2009. gadā bija skaidri zināms, ka šī teritorija būs vajadzīga Krievu salas projekta īstenošanai. Nez kāpēc 2011. gadā komersantam dod atļauju tajā pašā teritorijā uzcelt noliktavu, kura, protams, pēc tam ir jānojauc un jākompensē zaudējumi komersantam, jo teritorija ir nepieciešama. Kāds par šiem izdevumiem taču ir atbildīgs,” viņa norāda.

Valsts kontroliere vērš uzmanību, ka Rīgas brīvostas pārkāpumos kādam tas viss bijis izdevīgi. Policijas uzdevums tagad skaidrot – vai tā ir shēma un kurš par to atbildīgs.

Video

1 komentārs