Komentāri

Notiekošais bāriņtiesās Latvijā brīžiem raksturojams kā vienaldzība, totāla birokrātija un absolūta neiedziļināšanās bērna un vecāku dzīvē, tā atzīst vairāki eksperti, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) veica apjomīgu pārbaudi Rīgas bāriņtiesā, par kuru saņemtas daudzas sūdzības.

Rīgas bāriņtiesā nav iesaistes bērna dzīvē, tā šorīt  LNT rīta raidījumā 900 sekundes atzina VBTAI vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa.

VBTAI vadītāja arī norādīja, ka  bāriņtiesā atklāti nopietni pārkāpumi. Katrs bāriņtiesas uzmanības lokā nonākušais bērns jāapmeklē vismaz reizi gadā, bet Rīgā ir bērni, kuri apsekoti tikai reizi trijos gados. Turklāt, pieņemot bērniem būtiskus lēmumus, ne vienmēr tiekot uzklausīti paši bērni.

Kā skaidroja Rieksta-Riekstiņa, pastāv risks, ka aizgādnības gadījumā netiek atklāti gadījumi, kad pret bērnu notikuši pārkāpumi.

Rieksta-Riekstiņa informēja, ka no 100 pārbaudītajām lietām, tikai atsevišķās nebija dažādu pārkāpumu.

Pilnu interviju no šā rīta 900 Sekunžu raidījuma skaties šeit!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl