Rīgas 2. slimnīca pārtrauks sniegt neatliekamo palīdzību traumu pacientiem

0 Komentāru

Satraucošas ziņas saņemtas no Rīgas 2. slimnīcas. TV3 Ziņu rīcībā nonākusi informācija, ka šajā medicīnas iestādē neatliekamos traumu pacientus vairs neuzņems, tā vietā Nacionālais veselības dienests (NVD) tur cer atrast 150 gultasvietas Covid-19 inficētajiem.

Nekontrolējami pieaugot Covid-19 stacionēto skaitam, Rīga nāk palīgā lielajām universitātes slimnīcām un atjauno Covid-19 nodaļu. Tiesa, ar gultām vien nepietiek, vajag darbiniekus.

Rīgas 1. slimnīca 17. korpusu Covid-19 vajadzībām pielāgoja jau iepriekšējās krīzes laikā un agrā pavasarī sāka uzņemt Covid-19 slimniekus. Vasarā telpas “iekonservēja”, bet kopš 24. oktobra atkal ārstē lipīgā vīrusa slimniekus ar vidēji smagu gaitu.

Natālija Zlobina
Rīgas 1. slimnīcas valdes priekšsēdētāja

“Plānots bija atvērt pirmdien, bet 57 atvērām jau vakar. Mēs izskatām visus resursus – materiālos, finansiālos, cilvēkresursu – lai palielinātu jaudu un atvērtu vairākas gultas.”

Lasi vēl – Rīgas 1. slimnīca sāk Covid-19 pacientu uzņemšanu

Vakar iestājās deviņi pacienti, bet vietu pagaidām ir 25. Nedēļas laikā gultu skaitu dubultos. Tie ir slimnieki, kas lielajās universitātes slimnīcās iestājušies ar smagu gaitu, apārstēti vai ar patoloģijām, bet infekcija saglabājas. Šeit tie jāizārstē līdz galam. Galvenais izaicinājums ambulatoram ir pārprofilēties uz diennakts režīmu.

Natālija Zlobina
Rīgas 1. slimnīcas valdes priekšsēdētāja

“Mums izdevās uzrunāt savu personālu, ļoti maz no malas. Protams, cilvēks izdeg un izsīkst, bet maksimāli organizējam, lai tas nenotiek. Tad jau redzēsim, cik ilgi tas viss būs.”

Slimnīca cer uz studentiem un rezidentiem. Tie gan ir cerība visām ārstniecības iestādēm, un viņu resurss ir tālu no pietiekama, lai vienlaikus ārstētu tik lielu pacientu skaitu. Stacionāros jau šobrīd ir 1444 Covid-19 pacienti, un prognozes liecina, ka viņu skaits pieaugs.

No 38 slimnīcām 25 jau uzņem pacientus, bet, piemēram, Ogre tādu iespēju neredz.

Dainis Širovs
SIA “Ogres rajona slimnīca” valdes priekšsēdētājs

“Mūsu struktūra telpām nav piemērota. Ja mēs uzņemtos tādu ārstēšanu, būtu negodīgi pret citiem. Sagatavoties šai Covid-19 krīzei bija pietiekami daudz laika. Arī pavasarī mēs piedāvājām no slimnīcas, ka varētu atvērt nodaļu 20 gultasvietām. Uz to mums atbildēja, ka “nevajag mums to”. Lokālās slimnīcas netika pieaicinātas. Tās ir ļoti lielas, sistemātiskas kļūdas šajā periodā. Tā kā tagad notiek, tas ir šausmīgi.”

Lasi vēl – Ogres slimnīcas vadītājam nav izdevies pārliecināt savu tēvu vakcinēties; saslimusi visa ģimene
Taču papildu gultasvietas ir jāatrod, jo ir skaidrs, ka Covid-19 slimnieku skaits pieaugs. TV3 kļuvis zināms, ka pēkšņi pieņemts lēmums Rīgas 2. slimnīcā pārtraukt sniegt neatliekamo palīdzību traumu pacientiem. Tā vietā tur jāatrod 150 Covid gultasvietu. Gan slimnīcas, gan politiskajai vadībai tas nācis kā pārsteigums.

Viesturs Kleinbergs
Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs

“NVD šodien mums paziņoja, ka tiek pārtraukta neatliekamās palīdzības finansēšana Rīgas 2. slimnīcā, kas zināmā mērā man kā jomas atbildīgajam rada bažas, jo saprotam, ka Daugavas kreisajā krastā vairs nebūs neatliekamās palīdzības traumu pacientiem, kas automātiski nozīmē, ka novirzīs visu šo plūsmu uz Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu. Mēs vienmēr esam pauduši gatavību iesaistīties, palīdzēt, bet pēdējās nedēļas laikā plāni mainās ne pa dienām, bet minūtēm. Notiek sarunas ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu, lai sniegtu pakalpojumu daļēji ar 2. slimnīcas, daļēji saviem resursiem. Par to notiek sarunas.”

Kā skaidro deputāts, tas ka Rīgas 2. slimnīca vairs neuzņem neatliekamos pacientus ar traumām, stājas spēkā uzreiz. Tomēr tik vienkārši tas neesot, ka viņu vietā uzreiz var ierasties Covid-19 inficētie. Lielākā daļa ārstu ir traumatologi-ortopēdi ar citu darba specifiku, arī telpu pielāgošana prasa laiku.
0 Komentāru