Rīgas 1. slimnīcas vadītāja apgalvo, ka KNAB sāktais kriminālprocess ir pārpratums

2 komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktais kriminālprocess saistībā ar iepirkumiem Rīgas 1. slimnīcā esot pārpratums, – par to trešdien mēģināja pārliecināt iestādes vadība, kas īpašā preses pasākumā centās spodrināt slimnīcas reputāciju.

Rīgas 1. slimnīcai patlaban nav tie vieglākie brīži, un iestādes reputācija pēdējos mēnešos saņēmusi vairākus sitienus. Slimnīcā trešdien tika organizēta īpaša preses konference, un iestādes vadība pat neslēpa, ka tas darīts, lai paspodrinātu pabojātu tēlu.

Pavasarī KNAB veica kratīšanu slimnīcā un aizturēja trīs personas, tai skaitā slimnīcas valdes locekli un Rīgas domes deputātu Genādiju Sevastjanovu. KNAB ir aizdomas par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu iepirkumos. Tāpat TV3 raidījums “Neka Personīga” vēstīja, ka slimnīca varētu būt pārmaksājusi vairākus simtus tūkstošus eiro par magnētiskās rezonanses iekārtu.

Uz šāda informatīvā fona slimnīca bija sasaukusi preses konferenci, kas pieteikta kā Rīgas 1. slimnīcas panākumu stāsts, pārvarot krīzi pirms 10 gadiem. Pasākumā visai saldos toņos iestādes vadība ieskicēja slimnīcas finanšu rādītājus, uzlabojumus pakalpojumu pieejamībā, personāla piesaistē, korupcijas riska novēršanā un pārvaldībā.

“Mēs turpinām sadarbību ar KNAB darbiniekiem. Arī esošajā situācijā sniedzam visu nepieciešamo informāciju. Mēs ļoti gaidām ar atzinumu, esam pārliecināti, kas tas ir pārpratums,” norādīja Rīgas 1. slimnīcas valdes priekšsēdētāja Natālija Zlobina.

Tam sekoja plaša ekskursija pa slimnīcas telpām, izrādot remontdarbu rezultātus un jaunās iekārtas, tai skaitā tās, par kuru iegādi publiskajā telpā izskanējušas bažas, piemēram, magnētiskās rezonanses iekārtu. Lai novērstu bažas par dārdzību, salīdzinājumam tika izmantota automašīnas iegāde.

Vēl viena interesanta lieta, ar ko slimnīca nonākusi ziņu lentēs, ir komunikācijas pakalpojumu līgums reputācijas uzlabošanai. Laikā, kad publiski izskan bažas par iestādes iepirkumiem, slēgts 9990 eiro vērts līgums, tādējādi par 10 eiro iekļaujoties normā, kas ļauj piesaistīt pakalpojumu bez iepirkuma.

“Slimnīca, vērtējot risku, ļoti skrupulozi piegāja arī iepirkuma procesiem. Pēc iekšējām standarta procedūrām tika veikts absolūti pareizs iepirkums,” tā TV3 Ziņām norādīja Zlobina.

Slimnīcās vadītāja uzsver, ka procedūra konkrētā pakalpojuma piesaistei bijusi pat stingrāka, nekā paredz likums. Viņa arī pauda, ka KNAB sāktajam kriminālprocesam ietekmes uz medicīnisko pakalpojumu sniegšanu un iestādes darbību patlaban neesot.