Rīgas 1. slimnīca sāk Covid‑19 pacientu uzņemšanu

0 Komentāru
Rīgas 1. slimnīca sāk Covid‑19 pacientu uzņemšanu
IEVA LŪKA, LETA

Rīgas 1. slimnīcā atsākusi darbu nodaļa Covid-19 pacientu ārstēšanai, un tajā jau svētdien, 24. oktobrī, uzņemti pirmie pacienti, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Patlaban slimnīcā izveidotas 25 gultasvietas un to skaits drīzumā tiks palielināts līdz 50. Rīgas pašvaldība un kapitālsabiedrība turpina darbu, lai arī turpmāk pakāpeniski palielinātu Covid-19 pacientu ārstēšanas gultu skaitu.

Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas vadītājs Viesturs Kleinbergs (PP) uzsver, ka Rīgas iesaiste pandēmijas apturēšanā būs aktīva, un jau trešdien domes sēdē plānots lemt par deleģējumu slimnīcai iespēju robežās vēl palielināt gultu skaitu.

Rīgas 1.slimnīcā uzņemti pacienti, kuri jau saņēmuši ārstēšanu valsts slimnīcās, ir ar vidēja smaguma slimības gaitu un ir pārvietojami tālākai ārstēšanai, atbrīvojot vietu citam akūtam Covid-19 pacientam.

“Ņemot vērā situāciju valstī, uzņemsim tos Covid-19 pacientus, kuri saņēmuši neatliekamo ārstēšanu intensīvās terapijas nodaļās citās slimnīcās, turpinot nepieciešamo atbalstošo terapiju saistībā ar pacienta pamatslimību Covid-19 un blakus saslimšanām,” skaidro Rīgas 1. slimnīcas valdes priekšsēdētāja Natālija Zlobina.

Viņa uzsvēra, ka slimnīcas pamatdarbību, kas attiecas uz diagnostisko, ārstniecības, rehabilitācijas un īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojumu sniegšanu, Covid-19 pacientu ārstēšanas nodaļas izveidošana, neietekmēs.

Covid-19 pacientu ārstēšanas nodaļā izbūvētas slūžas un dekontaktācijas telpas epidemioloģisko drošības pasākumu nodrošināšanai, pielāgota medicīniskā skābekļa sistēma un izbūvēts medicīniskā saspiestā gaisa pievads.

Svētdien no citām slimnīcām tika pārvesti deviņi pacienti.

Savukārt, ņemot vērā Rīgas 2.slimnīcas esošo infrastruktūru un pieejamos cilvēkresursus, Covid-19 stacionārās nodaļas izveide un pielāgošana būtu sarežģīta un laikietilpīga. Lai maksimāli ātri atslogotu valsts ārstniecības iestādes Rīgā, slimnīca ir izvērtējusi iespējas un ir gatava nodrošināt 25 stacionāra gultās terapeitiskā profila veselības aprūpes pakalpojumu vai 30 Covid-19 pacientu gultas. Slimnīca izvērtē iespējas plašāk iesaistīties Covid-19 pacientu aprūpē.

Jau ziņots, ka stacionēto Covid-19 pacientu skaitam diennakts laikā pieaugot par 6,8%, slimnīcās šobrīd ārstējas 1444 Covid-19 pacienti.

0 Komentāru