2 komentāri
Tikumība vai cenzūra? 1. ģimnāzijā skolēniem aizliedz rādīt filmu par franču dzejnieku
Publicitātes foto

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas direktors Māris Brasla aizliedzis skolēniem rādīt Agņeškas Hollandas filmu Total Eclipse, kas ir provokatīvs stāsts par franču dzejnieka Artura Rembo daiļradi, ceturtdien vēsta žurnāls Ir.

“Šai filmai ir vecuma ierobežojums no 18 gadiem, un klasē ir nepilngadīgas personas, tāpēc šo filmu rādīt nedrīkst,” žurnālam Ir skaidrojis direktors Brasla. Viņš nedomā, ka aizliegums jāvērtē kā izglītības satura cenzēšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt skolotāja Daiga Zirnīte uzskata, ka, visticamāk, tā ir cenzūra. Viņasprāt, mūsdienu jaunieši ir zinoši, turklāt “internetā redzējuši daudz vairāk netikumīgu lietu nekā es”, tāpēc ir ļoti svarīgi nevis aizliegt kādas tēmas, bet gan atrast īstos vārdus, kā par tām runāt.

Viņa atzīst, ka lente ir provokatīva, tāpēc ar klasi pirms filmas pamatīgi strādājot. “Rādu šo filmu ne tikai tāpēc, lai viņi uzzinātu, kā dzejnieks dzīvojis, bet, lai runātu par to, ko nozīmē būt ģeniālam, radošam, atrast jaunu pavērsienu mākslā, kaut ko būtisku paveikt,” žurnālā Ir citēta Zirnīte.

Direktora aizliegumu viņa vērtē asi: “Pirmo reizi ir tā, ka vairs negribu Latvijā dzīvot.” Skolotāja nolēmusi, ka turpmāk filmu tomēr izmantos savās stundās un arī citādi savus darba materiālus neplāno pārskatīt. “Šodien es smejos – manis dēļ [Rīgas mērs Nils] Ušakovs var departamentu nodibināt un ieviest kādu amatu, lai uz katru stundu skolotājas Zirnītes iepriekšējās dienās izveidoto materiālu pārskatītu. Viņš var pamēģināt arī domu policiju, manas domas revidēt, bet es nemainīšos,” saka Zirnīte, asi kritizējot grozījumus Izglītības likumā, kas var novest pie “domājošu cilvēku iznīcināšanas”.

Par filmu sūdzējies kādas audzēknes tēvs. Viņš e-klases vēstulē paudis sašutumu, kāpēc laikā, kad sabiedrībā tiek runāts par tikumības mācīšanu skolās, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā tiek popularizēta pederastija, vardarbība, alkoholisms, narkomānija un demonstrēts pornogrāfisks saturs. Tēvs aicināja nepieļaut šādas darbības.

Šis gadījums vienā no prestižākajām Latvijas skolām spilgti raksturo atmosfēru, kāda šoruden uzkarst arī citās skolās. Tā iemesls ir šovasar pieņemtie Izglītības likuma grozījumi, kas prasa skolās nodrošināt “izglītojamā tikumisko audzināšanu” un “aizsargāt” jauniešus no informācijas un metodēm, kas neatbilst šim mērķim.

TOP komentāri

 • ES
  0 0 0

  ES

  Kas ir tikumiba? Ik pēc pāris gadiem mainit sievas(skat.Latvijas galvaspilsētas mēra paraugu),pensijas vecumā atstāt ģimenes un ar jauniem skuķiem savu meitu vecumā rūpēties par demogrāfiju(ari piemēri nav tālu jāmeklē, tepat citu pilsētu galvas).Galvenais, skali un gudri parunāt par tikumibu, godīgumu un atbildību.
 • Dzintars
  0 0 0

  Dzintars

  Ja šādi turpināsim, tad drīz Latvijā teiks tā: '' U nas v Latvii seksa ņetu!''. Tik "tikumiski " mēs būsim izskoloti. Sviests!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl