Rīgā vienlaikus notiek protesta un atbalsta akcijas par Latvijas dalību aliansē

Pievienot komentāru
Rīgā vienlaikus notiek protesta un atbalsta akcijas par Latvijas dalību aliansē
Foto: F64

NATO vēsturiskais samits atbalsojās arī Latvijā. Divas pretēji noskaņotas cilvēku grupiņas ar plakātiem rokās pulcējās pie NATO stratēģiskās komunikācijas centra, lai paustu savas domas par Latvijas atrašanos aliansē. Kaut bija aizdomas, ka mītiņu varētu izmantot Kremļa propagandisti, lai parādītu Latvijas sabiedrības neapmierinātību ar NATO spēku klātbūtni, akcijā bija tik maz dalībnieku, ka ažiotāža izpalika.

Blakus NATO stratēģiskā centram Rīgā šodien izvietojušies divu mītiņu dalībnieki. Centra pakājē alianses atbalstītāji, bet pāri ielai, tie, kuri uzskata, ka NATO apdraud Latvijas iedzīvotāju drošību.

Abās akcijās piedalījās maz cilvēku, apmēram desmit katrā. Taču notikumu vietu uzraudzīja liels skaits policistu. Protesta akciju pret NATO organizē kustības Par neatkarīgu Latviju vadītājs Jānis Kuzins, kas kādreiz vadīja arī antifašistu apvienību. Viņš ar domubiedriem uzskata, ka, izvietojot NATO karaspēku Krievijas tuvumā, ir apdraudēta Latvijas drošība. Tieši šo akciju ieradušies filmēt bija arī Krievijas kanāla Rosija žurnālisti.

Savukārt otru akciju rīkoja Latvijas Transatlantiskā organizācija. Sanākušie pauda pretēju pārliecību – ja nebūtu NATO, Latvija būtu daudz apdraudētāka no Krievijas puses. Viņi pieļāva, ka pāri ielai notiekošā protesta akcija sarīkota speciāli Kremļa propagandas medijiem, lai pēc tam stāstītu par to, cik sašķelta ir Latvijas sabiedrība un ka tās iedzīvotāji nevēlas, lai NATO izvietotu papildu karaspēku.

Foto

Video