Komentāri

Cik atvērta Latvijas sabiedrība ir pret cittautiešiem – to vislabāk zina ārzemnieki, kuri šeit dzīvo jau vairākus gadus un iedzīvotāju attieksmi izjutuši uz savas ādas. Latvijā studē vairāki tūkstoši ārzemju studentu no visdažādākajām pasaules valstīm, piemēram, Šrilankas. Viņi atklāj, kas šejienes iedzīvotājos pārsteidzis visvairāk – kā ir būt svešajam starp vietējiem, un vai iespējams kādreiz kļūt par vienu no savējiem citā valstī.

Kazahstāniete Šeroza un izraēlietis Stavs Latvijā dzīvo un studē divus gadus. Abi ir sajūsmā par Rīgu un teic, – bijis grūti noticēt, ka šeit nav ne miņas no vēl nesenās Padomju Savienības. Pa šo laiku jaunieši apguvuši arī nedaudz latviešu valodu, bet teic – vismaz Rīgā pietiek arī ar angļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Abi ir vienisprātis, ka vietējie ir atsaucīgi tad, ja viņus uzrunā pirmos, latvieši paši sarunas nesāk. Jautāti, vai saista savu nākotni ar Latviju, Šeroza pieļauj, ka varētu strādāt kādā aptieku tīklā, bet Stavs neslēpj, ka viņam palikt traucētu zemais mediķu atalgojums salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm. Par iederēšanos sabiedrībā gan bažas neesot.

Skaties foto:

Tam piekrīt arī medicīnas studenti no Šrilankas. Dilšans šeit dzīvo divus, bet Čamats jau četrus gadus. Kultūršoks sākotnēji bijis abiem, Latvijā pirmoreiz piedzīvots ne tikai sniegs, bet arī klusums. Puiši neslēpj, ka jūtas neveikli, pamanot uzbāzīgus skatienus viņu ādas krāsas dēļ.

Tādu īstu rasismu vai diskrimināciju šrilankieši Latvijā nav izjutuši. Lai gan nievājoši komentāri ir dzirdēti. Tāpat puiši zina, ka vēlās vakara stundās labāk neiet caur pazemes tuneļiem pilsētas centrā. Bet atslēga uz latviešu sirdīm esot valoda. Dilšans pēc studijām domā atgriezties Šrilankā, Čamats pieļauj – par ārstu varētu strādāt arī Latvijā. Abi seko līdzi bēgļu krīzei, kas pāršalkusi Eiropu, un uzskata, ka šiem cilvēkiem ir jāpalīdz. Puiši atvadoties piebilst – daudzveidīga sabiedrība nākot par labu, jo cilvēki kļūst tolerantāki.

Skaties video:

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl