Rīgā uzsāk cīņu pret patvaļīgi ievilktiem kabeļiem starp daudzdzīvokļu namiem

9 komentāri

Galvaspilsētā sākta cīņa pret patvaļīgi ievilktiem kabeļiem starp daudzdzīvokļu namiem. Rīgā, paveroties augšup, redzami neskaitāmi gaisa vadu mudžekļi, kas stiepjas no ēkas uz ēku. Būvvalde sākusi nelegālo kabeļu apzināšanu, kam var sekot arī to demontāža.

Tērbatas ielas 28. nams ir viens no daudzajiem galvaspilsētā, uz kura jumta patvaļīgi savilkti dažādu komunikāciju, piemēram, interneta vai televīzijas kabeļi.

Mājas pārvaldnieks Mārcis Plūme stāsta, – cīņu pret vadu ievilcējiem iedzīvotāji uzsākuši brīdī, kad kabeļi sākuši apgrūtināt jumta tīrīšanu no sniega. Tad arī atklājusies situācija, ka centra māja izvēlēta par vienu no punktiem, no kurā tālāk jau kabeļus vilkt uz pārējām ēkām. Un viegli no kabeļu mudžekļiem atbrīvoties namīpašniekiem nemaz neesot.

“Tur no mājas jumtiem. Prasām, vai varam griezt nost. Saka, tas ir koaksiālais kabelis, tur var būt elektrība iekšā. Tātad mēs viņu griezt arī nevaram. Pa nagiem neviens norauties negrib. Tāda bezizejas situācija.Arī tagad, pārsteigums par šo vadu, uzkāpšu vēl pēc diviem mēnešiem, skatīšos, atkal kāds pārsteigums, kaut kur no šīs mājas atkal kāds par 9 eiro saņems internetu mājai 500 metru attālumā,” stāsta Plūme.

Pārvaldnieks stāsta, nama īpašnieki nav parakstījuši nevienu dokumentu, kas ļautu šeit vadus savilkt. Un šādā situācijā nonākuši daudzi galvaspilsētas iedzīvotāji. Lai sistēmu sakārtotu, tagad pie problēmas ķērusies arī pilsētas būvvalde.

“Ar mērķi uzlabot šo pilsētvides kvalitāti un cīnīties pret patvaļīgu būvniecību, Rīgas pilsētas būvvalde ir uzsākusi gaisvadu mērķtiecīgu apsekošanu, ar mērķi identificēt visus tos gaisvadus, par kuriem mums lietvedība nav dokumentācija, ka tie ir ierīkoti tiesiski,” norāda Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Pirmo būvvalde apsekos Rīgas vēsturisko centru. Tas jau darīts Barona ielā, kur vien atklātas aptuveni 40 ēkas, kurās vadi varētu būt savilkti patvaļīgi. Būvvalde vispirms par konstatēto informēs komersantus un aicinās dokumentāciju sakārtot.

“Noteikti ne būvvaldes, ne Rīgas pašvaldības mērķis nav atstāt kādu lietotāju bez šī pakalpojuma. Kā es minēju, sākumā mēs informējam gan komersantus, gan ēku kopīpašniekus. Dodam laiku gan novērst šo pārkāpumu,” skaidro Butāns.

Ja tomēr tas netiek darīts, eksperti kabeļus demontēs. Tāpat būvvalde pievērsīs uzmanību, vai vadi nav bojāti. Arī tādā gadījumā, tos virs iedzīvotāju galvām vairs neatstās.