Rīgā uzdarbojas ubagi no ārvalstīm. Viņu metodes ir visai nekaunīgas

2 komentāri
Rīgā uzdarbojas ubagi no ārvalstīm. Viņu metodes ir visai nekaunīgas
Foto: F64

Rīgā arvien biežāk ielās žēlastības dāvanas lūdz arī ārzemnieki, kuri vai nu izliekas par invalīdiem, vai arī kā citādi mēģina iežēlināt garāmgājējus. Šogad par ubagošanu Latvijas galvaspilsētā sodīts gandrīz pussimts cilvēku. 

Tieši pirms trim gadiem Rīgā stājās spēkā noteikumu grozījumi, kas aizliedz lūgt žēlastības dāvanas jeb ubagot pilsētas vēsturiskajā daļā, kā arī aizliedz to darīt uz ietvēm un kopā ar dzīvniekiem.

Ubagot nedrīkst arī uzmācīgā veidā un sabiedriskajā transportā. Kopš Rīgā valda šāda kārtība, policija kopumā atklājusi vairāk nekā 400 gadījumu, kad noteikumi ir ignorēti. No tiem gandrīz pussimts šogad. Turklāt pēdējā laikā novērota jauna tendence – ubago iebraucēji.

Skaties foto:

“Pagājušajā nedēļā tika konstatēti cilvēki arī no Ekvadoras, kas bija saņēmuši Itālijas Republikas uzturēšanās atļauju, kā rezultātā viņiem atkal ir tiesības pārvietoties pa Eiropas Savienību līdz trīs mēnešiem,” norāda Rīgas Pašvaldības policijas Centra pārvaldes Tūrisma nodaļas kārtībnieks Deins Millers.

Ekvadorieši Rīgā esot nelikumīgi tirgojušies ar audioierakstiem, kas tagad tiem ir atņemti. Policijas redzeslokā nonākuši arī citi līdzīgi gadījumi. Šie ubagotāji pastiprinātu uzmanību ieguva, jo uzdevās par invalīdiem. Ielās uzrunātie cilvēki atzīst, ka ir saskārušies arī ar līdzīgām situācijām.

Par noteikumu pārkāpšanu tiek piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz 14 eiro. Tiesa, soda maksāšana ir visai nosacīta, turklāt īpašus reidus ubagošanas apkarošanai kārtībsargi Rīgā neveic, bet lielākoties tikai reaģē uz izsaukumiem.

Skaties video: