Rīgā trūkst suņu pastaigu laukumu; Ķengaraga iedzīvotāji vāc parakstus tāda ierīkošanai

22 komentāri

Viena no Rīgas mikrorajona – Ķengaraga – iedzīvotāji uzskata, ka viņu apkaimē trūkst suņu pastaigu laukumu. Šobrīd viņiem nav kur staidzināt suņus bez pavadas, tādēļ sākuši vākt parakstus, lai šāda vieta tiktu ierīkota.

Ķengaraga iedzīvotāja Rina ar savu mīluli Zuzi ir spiesta staigāt netālu no mājas un, protams, pie pavadas. Kaut gan sunene ir jauna un ļoti aktīva. “Nav kur. Ar maziem sunīšiem ir citādāk – viņi mazi un mierīgi. Viņi nerauj, bet man viņa ļoti raujas un vajag enerģiju izlaist. Man nav tādas iespējas katru darba dienu braukt uz mežu un tur palaist,” saka Rina.

Staigājot pie daudzstāvu mājām, Zuze bieži vien atrod ēdienu, kuru ēst viņai nedrīkst. Lai situāciju mainītu, Rina, kura ir 9. klases skolniece, tagad vāc parakstus, lai iesniegtu tos Rīgas domē (RD) ar lūgumu izveidot suņu pastaigu parku arī Ķengaragā. Jo tuvākais suņu pastaigu laukums atrodas tikai Pļavniekos. Bet līdz Pļavniekiem jābrauc vismaz 30 minūtes.

“Un tas nav par brīvu manam lielajam sunim. Par to jāmaksā 1,50 katru reizi. Sanāk trīs eiro katru dienu. Jūs traki esat?! Mana ideja ir tāda, ka vajag vākt parakstus un ka vajag šo suņu parku. Tas ir nepieciešams,” pārliecināta ir Rina.

Jauniete vēlas uzrunāt arvien vairāk iedzīvotāju. Starp citu, sastaptie rīdzinieki, sadzirdot, par ko ir stāsts, labprāt šo petīciju arī paraksta. Kucītes Faņas saimnieks Oļegs priecātos, ja šāds laukums Ķengaragā būtu, jo staidzināt īpaši neesot kur. Tam piekrīt arī Valērijs.

“Tāds laukums ir nepieciešams! Jo suņu saimnieki spiesti staidzināt savus suņus kur pagadās. Pat bērnu rotaļlaukumā staigā ar saviem mīluļiem, jo nav jau kur.  Jo sanāk, ka šis laukums ir kopīgs gan bērniem, gan suņiem. Tas nav labi!” uzskata Ķengara iedzīvotājs Valērijs.

Galvaspilsētā ir pieci suņu pastaigu laukumi, stāsta Rīgas domē. Un šogad jaunam parkam brīvu līdzekļu nav.

“Ņemot vērā, ka, izbūvējot šādu laukumu, jārēķinās ne tikai ar būvniecības izmaksām, bet arī ar uzturēšanas izmaksām, šobrīd tas nebūtu iespējams. Piemēram, Eksporta ielas suņu laukums izmaksājis 48 tūkstošus eiro, bet uzturēšana gadā ir 11 tūkstoši eiro,” skaidro RD Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes pārstāve Lana Puntusa.

Arī ieņēmumi no suņu turēšanas nodevas Rīgā neesot pietiekoši lieli. Pērn tie bija 85 tūkstoši eiro, bet izdevumi dzīvnieku labturības jomā ir virs 400 tūkstošiem eiro. Šie līdzekļi tiek tērēti klaiņojošo un bezsaimnieka dzīvnieku aprūpē. Bet risinājums būtu vērsties Austrumu izpilddirekcijā.

Rina tikmēr ir apņēmības pilna savākt pēc iespējas lielāku parakstu skaitu un cer, ka iedzīvotāju prasība tiks uzklausīta un suņu pastaigu laukumu Ķengaragā izdosies ierīkot.

22 komentāri