Rīgā trīs mēnešus ūdenssaimniecības tarifs būs par 7% zemāks

Pievienot komentāru
Rīgā trīs mēnešus ūdenssaimniecības tarifs būs par 7% zemāks
LAURIS AIZUPIETIS, F64

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi AS ”Rīgas ūdens” iesniegtās izmaiņas ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifos. Rīdziniekiem no 1. maija līdz 31. jūlijam par ūdeni būs jāmaksā par 7% mazāk – 1,48 eiro kubikmetrā (bez PVN), informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāve Baiba Jakobsone.

SPRK ceturtdien apstiprināja ”Rīgas ūdens” iesniegtos ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, kas paredz, ka ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,8 eiro par kubikmetru, savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifs būs 0,68 eiro par kubikmetru.

Ūdenssaimniecības pakalpojumi tarifi samazināti, pateicoties AS ”Rīgas ūdens” tarifu projektā iekļautās kapitāla atdeves jeb peļņas normas samazinājumam.

Līdzekļu ietaupījums – vairāk nekā 900 000 eiro apmērā, kas veidojies starp 2019. gada faktisko peļņu un tarifā iekļauto, ļāvis komersantam to novirzīt tarifu samazinājumam uz trijiem mēnešiem.

Paziņojumu par tarifu piemērošanas kārtību un tarifu aprēķinu AS ”Rīgas ūdens” iesniedza SPRK šā gada 15. aprīlī.

“Lēmums par tarifu piemērošanas kārtību ūdenssaimniecības nozarē tiek pieņemts pirmo reizi, turklāt SPRK izvērtējot ekonomisko un juridisko pamatojumu tik īsā laikā. Tas bija iespējams, pateicoties šogad februārī pieņemtajiem grozījumiem Regulatora likumā, kas padara šāda veida tarifu izmaiņu izskatīšanu un apstiprināšanu efektīvāku un ātrāku, kas ir īpaši vērtīgi šobrīd ārkārtas apstākļos,” skaidro SPRK priekšsēdētājs Rolands Irklis.

SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka aprēķins ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu piemērošanas kārtības noteikšanai ir ekonomiski pamatots.