Rīgā top neierasta izstāde “Klang”, kur būs klausāmas dažādas skaņas

Anita Gušča

Autors: Anita Gušča

0 Komentāru

Piektdien, 10. augustā, plkst.18.18 Tallinas ielas kvartālā Tallinas ielā 6, Rīgā, tiks atklāta izstāde “Klang”, kas tapusi divu jauno mediju mākslinieku grupu – “Trihars” (Latvija) un “Radio433” (Austrija) radošas mijiedarbības rezultātā.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja apvienības “Trihars” mākslinieks Pēteris Riekstiņš, izstādē būs apskatāmi četri darbi.

Katrs no četriem izstādes darbiem ir individuāls skatījums uz dažādiem skaņas avotiem un to vizualizēšanos objektos. Pēters Riekstiņš ar darbu “DSL” – “Dievs, svētī Latviju” – uzsver, ka valsts himnas izpildījums pats par sevi nav uzskatāms par zaimošanu, nodevību, patriotisma trūkumu, ja izpildītāja nolūks ir labos un lojālos nodomos balstīts. Kristaps Biters darbā “Spiner” (grieznis) apskata skaņas avota radīto vizuālās uztveres ilūziju.

Savukārt Rihards Vītols un Dāvids Liftingers (Dawid Liftinger) veidojuši kopdarbu “??” (augšup un lejup), kur katrs no māksliniekiem pēta skaņu pasauli vietās, kuras mēs parasti nedzirdam – augstu virs apdzīvotām vietām un dziļi ūdens dzīlēs. Štefana Tīfengrabera (Stefan Tiefengraber) darbs “Ppang” (korejiešu valodā – ”maize”) apspēlē dinamiku, ar kuru sastopamies, kad piedzīvojam kontrastu starp troksni un klusumu, šajā gadījumā iedvesmojoties no Dienvidkorejas ielas tirgotāju ikdienas.

0 Komentāru