Rīgā taps iespaidīgs mākslas centrs “Zuzeum”

13 komentāri

Rīgā top jauns mākslas centrs “Zuzeum”. Šis nosaukums radies no mākslas mecenātu Dinas un Jāņa Zuzānu uzvārda, kurš apvienots ar vārdu “muzejs”.

Jaunais mākslas centrs atradīsies bijušās korķa fabrikas teritorijā, Lāčplēša un Satekles ielas stūrī. Tiesa, daudz darba vēl ir priekšā, tomēr iecerēts, ka apmeklētājiem centrs durvis vērs jau pēc dažiem gadiem.

Bijusī Krīgsmana korķa fabrika celta 20. gadsimta sākumā. Monumentāla, vienstāva dzelteno ķieģeļu ēka ar lielu mūrētu skursteni vidū un augstiem griestiem. Kā norāda arhitekte Zaiga Gaile, kuras birojam uzticēts kādreizējo fabrikas teritoriju un ēkas pārvērst par modernu mākslas centru, – šī ir ideāla vieta izstādēm.

Zaiga Gaile
Arhitekte

Tātad vecās, industriālās ēkas, kur ir augsti griesti un virsgaismas, salīdzinoši maz stabu, ir ideāls mākslas izvietošanai.

Jānis Zuzāns ilgstoši kolekcionējis dažādus mākslas darbus. Viņa īpašumā nu jau ir vairāk nekā 5 000 darbu, – gleznas, skulptūras, lielformāta tēlniecības darbi, keramika, porcelāns. Tie aptver visu latviešu mākslas vēsturi no 19. gadsimta beigām līdz pat mūsdienām. Līdz šim tie izstādīti dažādās galerijās un salonos, bet mecenāts gribējis atvēzēties uz ko nopietnāku – mākslas centru.

Jānis Zuzāns
Mākslas mecenāts

Kad veidojas šie te laikmetīgie mākslas centri, mainās arī vide apkārt – tur sāk pulcētie daudz jauniešu, viņiem tur ir interesanti, tur attīstās servisa pakalpojumi. Respektīvi, šī te pilsētas daļa iegūst papildus enerģiju. Mēs gribam to pienesumu dot.

Projektu veido trīs daļas –  rekonstruējamā vecā fabrika, jaunā piebūve – mākslas darbu krātuve, kuras apjomu greznos speciāli šim projektam izgatavotas cēlmetāla plāksnes, kas simbolizēs ēkas vērtīgo saturu. Un trešais, – muzeja dārzs, kur iecerēti  dažādi kultūras pasākumi.

Būvdarbi topošā mākslas centra “Zuzeum” teritorijā sāksies pavasarī, bet svinīgā atvēršana iecerēta 2021.gadā.

TOP komentāri

 • Jānis Janeks Lagzdiņš
 • Laurent WallTez
  +1 +1 0

  Laurent WallTez

  Jānis Janeks Lagzdiņš es ar nepacietību gaidu to brīdi, kad miskastē gulēs viss sabiedrības murga mecenātors valdība un tie mazie viņu pakalpiņi skrebelētāji...:D
 • Jānis Janeks Lagzdiņš
  +1 +1 0

  Jānis Janeks Lagzdiņš

  Laurent WallTez Interesanti, ko teiktu šie žurnaļugu žurkas, kad cilvēki pēc darba, viņus iestūķētu atkritumu konteineros, kur manuprāt ir viņu īstā vieta?! Interesanti vai šāda akcija jau netiek gatavota?! Interesanti, vai viņus filmēs live stream? Visu var samontēt-tad nu arī apgūstama mācība, ka live kameras tiešraidē īsti nemontējās... #laitautazinsavusvaroņus #pietiek

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl