Rīgā sola vērienīgi uzlabot veloceliņus, riteņbraucēji pagaidām bailīgi

Komentāri

Rīgas pašvaldība tuvāko gadu laikā sola krietni pilnveidot veloceliņu infrastruktūru, tikmēr daudzi rīdzinieki atzīst, ka pagaidām ar velosipēdu braukt ir riskanti un neomulīgi.

Trešdien Rīgas ielās pārbaudīt veloceliņus devās pašvaldības delegācija ar ārzemju viesi – Nīderlandes vēstnieku. Nīderlande riteņbraucējiem ir īsta paradīze – veloceliņi un infrastruktūra jau gadu desmitiem ir pielāgota tā, lai iedzīvotājiem būtu ērti un droši braukt ar velosipēdu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Latvijā velosipēdistu paradīzes valsts vēstnieks neesot jutis agresivitāti no pārējiem satiksmes dalībniekiem. Viņš Rīgu aicina ne tikai izbūvēt veloceliņus un velojoslas, bet arī izglītot sabiedrību jau no mazotnes, kā tas tiek darīts viņa valstī.

“Nīderlandē bērniem jau skolā ir jāmācās satiksmes noteikumi un jānoliek velosipēda braukšanas eksāmens. Varbūt jums arī derētu to ieviest! Tādējādi pieaugot, cilvēki kļūst krietni saprotošāki pret citiem satiksmes dalībniekiem,” pauda vēstnieks.

Dati liecina, ka Rīgā velobraucēju skaits pieaug katru gadu. Turklāt arvien vairāk kļūst tādu velosipēdistu, kas ar divriteni brauc visu gadu, pat skarbākajos ziemas mēnešos.

Skaties video un uzzini vairāk!

Lasi vēl