Rīgā sākusies praida nedēļa. Skaties, kā to atzīmē citviet pasaulē!

1 komentārs
Rīgā sākusies praida nedēļa. Skaties, kā to atzīmē citviet pasaulē!
Foto: LETA

Visu nedēļu no 15. līdz 21. jūnijam Rīgā norisināsies Eiropas centrālais LGBT (lesbietes, geji, biseksuāļi, transpersonas) praida pasākums EuroPride 2015 – Rīga. EuroPride 2015 – Rīga būs vēsturisks notikums, kurā ar daudzveidīgām aktivitātēm tiks svinēti sasniegumi un aktualizēti izaicinājumi LGBT tiesību jomā Austrumeiropas reģionā un ārpus tā.

Šis būs pirmais EuroPride, kas notiek postpadomju telpā, uz Eiropas Savienības robežas ar Krieviju, un tā ir iespēja pievērst pasaules uzmanību mūsu reģionam, gan skaidrojot cilvēktiesību un LGBT tiesību nozīmi demokrātiskas valsts ikdienā, gan solidarizējoties ar tiem, kas cīnās pret LGBT tiesību apspiešanu un citu fundamentālo tiesību un brīvību ierobežošanu tepat pāri robežai.

EuroPride 2015 nedēļas laikā norisināsies vairāk nekā 50 dažādi cilvēktiesību, kultūras un izklaides pasākumi.

Visu nedēļu Kaņepes Kultūras centrā darbu turpinās Praida nams, kurā norisināsies virkne tematisko darbnīcu par tik daudzveidīgām tēmām kā sieviešu tiesības, biseksualitāte, aseksualitāte, vīriešu seksuālā veselība, transpersonu jautājumi, migrācija u.c. Praida namā Kaņepes Kultūras centrā būs apskatāmas arī vairākas izstādes un katru dienu no plkst. 12.00 līdz 18.00 darbosies EuroPride 2015 informācijas centrs.

19. jūnijā pa dienu Kaņepes Kultūras centrā nosrisināsies īpašs pasākums – darbnīca ar slaveno ASV kantrī mūziķi Stīvu Grandu, kurš stāstīs par savām gaitām mūzikā un pieredzi ar pūļfinansējuma tīmekļvietni Kickstarter. Darbnīcas sākumā plānota saspēlēšanās jeb “jam session”, kurā uzstāsies Stīvs Grands un Kārlis Būmeisters jeb Kaža.

Tāpat 19. jūnijā  nosrisināsies starptautiskā konference “Vārda un pulcēšanās brīvība: pasaules perspektīva”, kuras mērķis ir veicināt izpratni par vārda brīvības jautājumiem Eiropas Savienībā un ārpus tās, kā arī vērst uzmanību uz pieaugošo interneta nozīmi pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā. Konferencē piedalīsies augsta līmeņa eksperti no Vācijas, Krievijas, Ukrainas, ASV un citām valstīm.

EuroPride 2015 – Rīga laikā nosrisināsies arī filmu festivāls Melnā neļķe, kura ietvaros tiks izrādītas filmas gan kinoteātrī K. Suns, gan Kaņepes kultūras centrā. Visas filmas varēs apmeklēt bez maksas.

 

No 15. līdz 21. jūnijam Kaņepes Kultūras centrā būs iespējams apskatīt izstādi par LGBTI (lesbietes, geji, biseksuāļi, transpersonas un intersex jeb starpdzimuma personas) cilvēkiem un vēsturi Latvijā no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām. Izstādi radījušas vēsturnieces Ineta Lipša un Inese Runce.

Savukārt 17. jūnijā vēsturniece Ineta Lipša Žaņa Lipkes memoriālā plkst. 18.00 aizraujošā priekšlasījumā dos ieskatu likumu un cilvēku attieksmes izmaiņās dažādu politisko režīmu laikā – sākot no Krievijas impērijas līdz pat neatkarīgai Latvijai Eiropas Savienībā.

No 19. jūnija līdz 2. augustam norisināsies izstāde Šķērssvītra: starp normatīvo un fantāziju, ko organizē Kim? Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Berlīnē dzīvojošo latviešu kuratoru Kasparu Vanagu un festivāla Homotopia Liverpool dibinātāju Geriju Everetu. Šī ir pirmā izstāde Latvijā, kas veltīta “queer” tematikai. Izstādē aplūkojami nesen tapuši laikmetīgās mākslas darbi, ko radījuši mākslinieki gan no Latvijas, gan citām pasaules valstīm, tostarp muzejiskas vērtības kā Tom of Finland un Edgara Ozoliņa oriģināldarbi.

Kā viens no centrālajiem EuroPride 2015 nedēļas pasākumiem 20. jūnijā norisināsies EuroPride 2015 gājiens. Gājiens simbolizē LGBT kopienas redzamību un tiesības uz vārda un pulcēšanās brīvību. EuroPride 2015 gājienā piedalīsies aptuveni 2000 cilvēki, tostarp gan Latvijas LGBT kopiena, gan tās draugi un atbalstītāji, gan jebkurš cits, kam tuvas demokrātiskas vērtības, brīvība no aizspriedumiem un cieņa pret katru indivīdu un viņa tiesībām uz laimi, ģimeni un atzīšanu. Gājienā piedalīsies arī organizācijas no Lietuvas un Igaunijas, kā arī virkne Eiropas politiķu, Eiropas Parlamenta deputātu un citu ārvalstu viesu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl