Rīgā sākas Barikāžu atceres dienas pasākumi

Komentāri

Aprit 27 gadi kopš izskanēja pirmais aicinājums iedzīvotājiem pulcēties un veidot barikādes, tādā veidā aizstāvot brīvu Latviju.

Viss sākās ar notikumiem Lietuvā, kur 1991. gada 13. janvāris izvērsās asiņains. PSRS specdienestu kaujinieki nogalināja 14 cilvēkus, ievienoja apmēram tūkstoti. Reaģējot uz kaimiņos notiekošo, Latvijas Tautas frontes līderi aicināja cilvēkus neklusēt un pulcēties uz barikādēm. Protesta manifestācijā devās vairāk nekā pusmiljons cilvēku, vienlaikus sākās stratēģiski svarīgo objektu sargāšana. No visas Latvijas Rīgā ieradās smagā tehnika un autobusi ar brīvprātīgajiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sestdien, 13. janvārī, visā valstī sākušies Barikāžu atceres pasākumi. Pašlaik atmiņu ugunskuri iedegti Zaķusalā.

Ugunskura iedegšana notiek Zaķusalā, pie pieminekļa “Acis”, kas ir veltījums televīzijas centra sargātājiem barikāžu laikā. Televīzijas ēka bija viens no stratēģiski svarīgajiem objektiem, kuru apsargāja brīvprātīgie no visas Latvijas. Toreiz šeit pie ugunskuriem sildījās tie, kuri bija gatavi stāties pretim padomju spēkiem un aizstāvēt brīvību.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl