Rīgā sākas Barikāžu atceres dienas pasākumi

Komentāri

Aprit 27 gadi kopš izskanēja pirmais aicinājums iedzīvotājiem pulcēties un veidot barikādes, tādā veidā aizstāvot brīvu Latviju.

Viss sākās ar notikumiem Lietuvā, kur 1991. gada 13. janvāris izvērsās asiņains. PSRS specdienestu kaujinieki nogalināja 14 cilvēkus, ievienoja apmēram tūkstoti. Reaģējot uz kaimiņos notiekošo, Latvijas Tautas frontes līderi aicināja cilvēkus neklusēt un pulcēties uz barikādēm. Protesta manifestācijā devās vairāk nekā pusmiljons cilvēku, vienlaikus sākās stratēģiski svarīgo objektu sargāšana. No visas Latvijas Rīgā ieradās smagā tehnika un autobusi ar brīvprātīgajiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sestdien, 13. janvārī, visā valstī sākušies Barikāžu atceres pasākumi. Pašlaik atmiņu ugunskuri iedegti Zaķusalā.

Ugunskura iedegšana notiek Zaķusalā, pie pieminekļa “Acis”, kas ir veltījums televīzijas centra sargātājiem barikāžu laikā. Televīzijas ēka bija viens no stratēģiski svarīgajiem objektiem, kuru apsargāja brīvprātīgie no visas Latvijas. Toreiz šeit pie ugunskuriem sildījās tie, kuri bija gatavi stāties pretim padomju spēkiem un aizstāvēt brīvību.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl