Komentāri

Līdz svētdienai, 13. augustam, Ķīpsalā notiek Ziemeļeiropā vērienīgākais, lielākais un prestižākais šaha festivāls, kurā spēkiem mērojas gan augsta līmeņa profesionāļi, gan arī amatieri no Latvijas un visas pasaules.

Tas ir jau septītais Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) organizētais šaha festivāls, – šogad tam paredzētajā zālē iekārotas vieta 720 spēlētājiem jeb 360 pāriem. Pērnajos gados festivālā piedalījušies vidēji 400 spēlētāju, taču šogad dalībnieku skaits sasniedz 700.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Egons Lavendelis
Latvijas Šaha federācijas valdes loceklis, turnīra direktors

Šobrīd mums ir sākušies pirmie divi turnīri, kuros kopā piedalās 407 dalībnieki, bet šovakar pievienosies vēl aptuveni 150 un rīt gandrīz tikpat, līdz ar to būs aptuveni 700. Kopumā festivālā piedalās 43 valstis. Jebkura šaha partija, ka tiek šeit nospēlēta, tiek ņemta vērā starptautiskajā reitingā. Galvenais turnīrs ir pasaules profesionāļu tūres sastāvdaļa, līdz ar to šeit iegūtie punkti tiek skaitīti gada kopvērtējumā, lai izcīnītu pasaules tūres titulus.

Vienlaikus Lavendelis min, ka turnīrā var piedalīties arī amatieri. Līderu spēļu tiešraidēm līdzi var sekot festivāla mājaslapā “rtuopen.lv” un Latvijas Šaha federācijas mājaslapā “sahafederacija.lv”. Skatītājiem pasākumā ieeja ir bez maksas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl