Rīgā plāno prēmēt skolas ar 80% vakcinācijas pret Covid-19 aptveri

5 komentāri

Lai celtu vakcinēšanās tempu starp galvaspilsētas skolu darbiniekiem, Rīgas dome plāno izglītības iestādes prēmēt, ja vakcinēto īpatsvars sasniegs vismaz 80%, vēsta TV3 Ziņas.

Kā panākt iedzīvotāju vakcinēšanos pret Covid-19? Šis jautājums patlaban nodarbina gan valdību, gan pašvaldības. Izšķirošs šis aspekts ir tajā, vai septembrī mācības varēs atsākties klātienē.

Rīgas skolās un bērnudārzos jūnija beigās bija vakcinējušies 58% pedagogu un 37% tehnisko darbinieku. Lai šos procentus celtu uz augšu, Rīgas dome plānā atvēlēs 1,75 miljonus eiro, lai prēmētu skolas, kurās vakcinācijas aptvere sasniegs 80%. Atkarībā no darbinieku skaita skolas varēs saņemt 5000, 7500 vai 10 000 eiro un izlietot pēc saviem ieskatiem – prēmijās, kafijas automātos, jaunās mēbelēs vai kā citādi.

Rīgas domes Izglītības komitejā šodien par to reta vienprātība. Vien neliela domu apmaiņa, vai daudz nepametīs darbu, spiesti potēties.

Kārlis Šadurskis, Rīgas domes deputāts, “Jaunā Vienotība”

“Pedagogs, kurš ir “antivaksers”, būtu jāpadzen no skolas, jo es neticu, ka viņš var iedot kaut ko citu saviem skolēniem kā neticību pret zinātni, sazvērestību teorijas un citas plānprātības, kas spieto paša, kā lai saka, galvaskausa iekšienē, jo man negribas tās īsti saukt par smadzenēm.”

Prakse pašvaldības gan ir dažāda. Piemēram, Jelgavā neplāno papildu finansējumu, lai veicinātu skolotāju vakcinēšanos. Rīgas domes Izglītības komitejas vadītāja gan uzsver, ka tas ir svarīgi.

“Tā nav dvēseļu uzpirkšana vai, nedod Dievs, kaut kā nelabvēlīga prakse. Tāpēc mēs iesakām šo summu nevis dalīt uz galviņām, bet ieguldīt kāda sen vajadzīga projekta īstenošanā,” tā Rīgas domes Izglītības komitejas vadītāja Iveta Ratinīka (“Latvijas attīstībai”).

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā, pēc neoficiālas aptaujas, vakcinēti pat 90% darbinieku. Skolas vadītājs kopumā atzinīgi izsakās par Rīgas domes ideju, bet nelielu uztraukumu rada tas, ka no 72 skolotājiem septiņi pateikuši diezgan stingru “nē”. Labāk būtu radīt kādus noteikumus arī nevakcinētajiem skolotājiem – kaut vai katru dienu testēties.

“Man šajā brīdī ir daži skolotāji pateikuši, kuri ir ļoti labi skolotāji… Man ir bailes, ka es zaudēšu pamatpriekšmetos kādu labu skolotāju,” atzina Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis.

3. ģimnāzijā vēl nezina, kā tērētu papildu naudu, bet idejas ir – prēmijas darbiniekiem, kursi klašu audzinātājiem vai āra klases izveide skolas pagalmā. Galavārds par šīm prēmijām gan vēl jāsaka domes Finanšu komitejai.
5 komentāri