Rīgā pirmo reizi norisināsies kultūras programma vasaras garumā; aicina iesniegt projektu pieteikumus

0 Komentāru

Rīgā pirmo reizi norisināsies kultūras programma ar norisēm un pārsteiguma performancēm vairāk nekā 30 apkaimēs galvaspilsētā visas vasaras garumā, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

No 21. jūnija līdz 31. augustam Rīgā pirmo reizi norisināsies Rīgas vasaras kultūras programma ar norisēm un pārsteiguma performancēm vairāk nekā 30 apkaimēs.

RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta (IKSD) direktora padomniece kultūras jautājumos Renāte Prancāne pastāstīja, ka šis gads no citiem atšķirsies ar to, ka nebūs vieni lieli Līgo svētki vai Rīgas svētki, bet to vietā būs vismaz 40 citi pasākumi ne tikai centrā un Krastmalā, bet visā Rīgā. Tā ir iespēja pasākumus decentralizēt un piemērot pandēmijas apstākļiem, lai būtu zemāki pulcēšanās riski.

Rīgas domes IKSD aicina radošo industriju pārstāvjus piedalīties programmas veidošanā, iesniedzot projektu pieteikumus līdz 20. aprīļa plkst. 17. Pieteikumus cerēts sagaidīt no apkaimju biedrībām, līdz ar to, ja kādas privātpersonas vēlas uzņemties iniciatīvu un organizēt pasākumu, tām no sākuma jāvēršas savas apkaimes biedrībā un konkrēto apkaimju kultūras centrā. Pieteikumi gaidīti par tādiem pasākumiem, kurus būtu iespējams rīkot arī gadījumā, ja epidemioloģiskā situācija valstī pasliktinātos un būtu jāievieš stingrāki Covid-19 drošības pasākumi.

Lai mazinātu pulcēšanās riskus, programma tiks organizēta kā virkne netradicionālu kultūras aktivitāšu ar iepriekš neizziņotiem jeb pop-up pasākumiem, noformējumu pilsētas skvēros un parkos, izstādēm un norisēm tukšajos skatlogos, koncertiem negaidītās vietās, līdzdalības akcijām, kā arī citu formātu pasākumiem.

RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta (IKSD) direktora padomniece kultūras jautājumos Renāte Prancāne

“Mēs mēģinām atrast maksimāli iespējamos variantus, kā nodrošināt kultūras dzīvi. Vasara, manuprāt, ir piemērots laiks, lai sekmētu cilvēku iziešanu ārā, laika pavadīšanu ārpus telpā, līdz ar to tā programma ir paredzēta kā dažādi hibrīdpasākumi, kā, piemēram, pop-up orķestru performances parkos vai uz gājēju pārejām, izstādes neizmantotajos skatlogos, uz ziņojuma stendiem. Dažādi veidi, kā māksla, ienāk pilsētā, lai cilvēks var redzēt un piedzīvot ikdienā pastaigājoties.”

Vasaras kultūras programma izstrādāta, ņemot vērā nepieciešamību pārskatīt ierastos sezonas kultūras pasākumu formātus. Finansēšanas konkurss ir izsludināts ar mērķi atbalstīt radošo nozari, kura krīzes apstākļos ir smagi cietusi, kā arī nodrošināt Rīgas kultūras programmas nepārtrauktību, veicināt iedzīvotāju optimismu un mazināt sagurumu, ko radījusi ieilgusī krīze.

“Šis ir bijis sarežģīts un grūts gads mums visiem, kas atstājis arī milzīgu iespaidu uz cilvēku pašsajūtu, tādēļ ar vasaras kultūras programmu vēlamies iedzīvināt pilsētas publisko ārtelpu un mudināt iedzīvotājus rast prieku, pieredzot Rīgas kultūras organizāciju daudzveidību un talantus drošos apstākļos,” uzsver Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

Rīgas vasaras kultūras programmas finansēšanas konkursā aicināti piedalīties radošo industriju pārstāvji – uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas un producenti – ar prioritāti laikmetīgās kultūras piedāvājumam un sadarbības projektiem starp nevalstisko sektoru un valsts vai pašvaldības iestādēm. Pretendenti var iesniegt ne vairāk kā trīs projektu pieteikumus uz vienu vai vairākām norises vietām. Viena projekta īstenošanai var tikt piešķirts finansējums līdz 15 000 eiro. Konkursā pieejamais kopējais finansējums ir 400 000 eiro apmērā.

Konkursa nolikums un saistītie dokumenti pieejami tīmekļa vietnē kultura.riga.lv sadaļā “Finansēšanas konkursi”.
0 Komentāru