Komentāri
Rīgā pie Krievijas vēstniecības notiek pasākums Ņemcova piemiņai
Foto: Leta

Šodien, 1. martā, Rīgā pie Krievijas vēstniecības notiek pasākums piektdienas vakarā Maskavas centrā noslepkavotā opozicionāra Borisa Ņemcova piemiņai.

Pasākumā piedalās vairāki desmiti cilvēku. Uz piemiņas pasākumu ir atnākušas arī ģimenes ar bērniem. Kā pastāstīja viens no policistiem, sākumā piemiņas pasākumā bija pulcējušies aptuveni simts vai pat vairāk cilvēku.

Pie vēstniecības žoga ir nolikti ziedi, svecītes, kā arī dažādi uzraksti. Ziedus un svecītes Ņemcova piemiņai noliek gan latvieši, gan krievi. Pasākumā ar Latvijas karogu bija ieradusies arī kāda brazīliete, kura Latvijā dzīvo jau vairāk nekā piecus gadus.

“Es esmu patriote. Tāpēc esmu atnākusi ar Latvijas karogu. Domāju, ka mums jābūt vienotiem,” stāstīja sieviete. Viņa arī pauda sašutumu par to, ka tik milzīga valsts kā Krievija izmanto brutālu spēku. Sieviete arī norādīja, ka baidās par saviem bērniem, kuri dzimuši šeit.

Kāda cita sieviete akcentēja, ka latviešiem un krieviem Latvijā ir jāturas kopā. “Ar katru cilvēku, kuru satieku, runāju par šo tēmu. Es stāstu krieviem, ka viņi mums ir vajadzīgi,” uzsvēra sieviete. Viņa bija atnākusi uz Krievijas vēstniecību, lai pieminētu Ņemcovu.
Kāds vīrietis pastāstīja, ka atnācis pie Krievijas vēstniecības, lai pieminētu nogalināto. Viņš gan vēlējies arī paust negatīvu attieksmi pret Krievijas varu un solidarizēties ar citiem, kuri bija klāt pasākumā

Divi jaunieši bija atnākuši uz Krievijas vēstniecību, lai paskatītos uz notiekošo. “Ir skaidrs, ka tas nav tikai piemiņas pasākums, bet arī protests,” uzsvēra viens no jauniešiem.

Lasi vēl