Rīga pagaidām neatcels atlaides sabiedriskajā transportā

1 komentārs
Rīga pagaidām neatcels atlaides sabiedriskajā transportā
2020. gada 30. marts. "Rīgas satiksmes" sabiedriskajā transportā ar līmlentām marķētas sēdvietas, kuras pasažieriem nav vēlams izmantot, un izvietoti marķējumi uz grīdas distances ievērošanai, lai mazinātu "Covid 19" vīrusa izplatību. (EVIJA TRIFANOVA, LETA)

Rīgas pilsētas pašvaldība pagaidām neplāno Covid-19 ierobežošanas dēļ atcelt atlaides sabiedriskajā transportā, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Ik pa laikam publiskajā telpā tiek diskutēts par atlaižu atcelšanu Rīgas sabiedriskajā transportā, lai mazinātu cilvēku drūzmēšanos. Arī šīs nedēļas valdības sēdē Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) norādīja, ka pretēji pagājušā gada pavasarim jeb Covid-19 pirmajam vilnim patlaban Rīgā atlaides nav atceltas, lai gan saslimšana ir vairākas reizes lielāka.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) aģentūru LETA informēja, kopš rudens sākuma pasažieru skaits “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā ir samazinājies par aptuveni 50%.

“”Rīgas satiksmes” uzskaite liecina, ka nestrādājošie pensionāri ir mainījuši savus paradumus un izvairās no sabiedriskā transporta lietošanas “pīķa stundās”, bet visvairāk izmanto sabiedrisko transportu laika posmā no plkst. 10.00 līdz 15.00,” skaidroja mērs.

Viņš aicina nestrādājošos pensionārus, kā arī citas sabiedrības grupas, kas izmanto atlaides, sabiedrisko transportu izmantot dienas laikā, kad pasažieru plūsma ir neliela.

“Tas ir priekšnoteikums tam, lai Rīgas dome Covid-19 laikā nepārskatītu savu atlaižu politiku. Pašlaik atlaižu politikas pārskatīšana nav plānota,” teica Staķis.

Vienlaikus “Rīgas satiksme” turpinot analizēt situāciju un ir gatava pieņemt operatīvus lēmumus, piemēram, par papildreisu nodrošināšanu konkrētos maršrutos.

Viņš arī norādīja, ka Covid-19 pandēmija vienlaikus rada lielus zaudējumus Rīgas budžetam saistībā ar pasažieru skaita samazināšanos. Lai turpinātu nodrošināt reisu skaitu esošajā apjomā, esot sākts dialogs ar Ministru kabinetu par iespējamu valdības palīdzību šajā situācijā.

Kā ziņots, 2020. gada 27. martā Rīgas domes pagaidu administrācija pieņēma lēmumu par atlaižu atcelšanu biļetēm Rīgas sabiedriskajā transportā Covid-19 izraisītās ārkārtas situācijas laikā, vienlaikus gan nosakot vairākus izņēmumus.

Pirms tam braukšanas maksas atlaides Rīgā tika nodrošināta aptuveni 20 dažādām grupām, un minētais lēmums tās atcēla lielākajai daļai, tostarp skolēniem un pensionāriem.