Rīgā organizē speciālās bezmaksas kritušo lapu savākšanas vietas

0 Komentāru

Rudens nav iedomājams bez krāsainām un košām koku lapām, kas daudzus iepriecina. Taču tikpat daudziem jādomā, kur un kā tās utilizēt. Rīgā to bez maksas varēs izdarīt vairāk nekā 10 vietās.

Tiem, kam nav iespēja pašiem utilizēt kritušās lapas, daudzviet pašvaldības nodrošina to savākšanu. Bezmaksas izvešana Rīgā tiek nodrošināta Dārziņos, Ķengaragā, Pļavniekos, Purvciemā, Imantā, Zolitūdē Teikā, Āgenskalnā, Čiekurkalnā.

“Pamatā tas ir tajās apkaimēs, kur ir privātmājas, tā iemesla dēl, ka privātmāju īpašniekiem ir pienākums arī apkopt ietves un pieguļošo teritoriju, kā rezultātā veidojās šie atkritumi,” skaidro Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs.

Kopā ar lapām var droši nodot arī koku un krūmu zarus.

Katru gadu Rīgā lapu tiek savākts arvien vairāk. Pagājušajā gadā trīs nedēļu laikā tika nodots gandrīz 1000 tonnu zaļo atkritumu.

Dedzināt lapas gan ir kategoriski aizliegts, jo tas veido gaisa piesārņojumu. Tās nedrīkst arī vienkārši kaut kur izgāzt. Par to draud sods.

“Mēs kontrolējam. Un šādi, lai kā mēs gribētu teikt, zaļie atkritumi, bet tomēr, tādā koncentrētā veidā tas tiek uztverts kā atkritumu izgāšana, un nav pieļaujams atkritumu izgāšana koncentrētā veidā kaut kur nebūt. Kur nu vēl vairāk atstāts maisos ar domu, ka kāds tos savāks. Atkritumiem ir viena īpašība – atkritumi pievelk atkritumus.”

Bezmaksas lapu izvešanu šoruden nodrošina arī citas pilsētas.

0 Komentāru