Rīgā oficiāli atklāta peldsezona un darbu sākuši glābēji

0 Komentāru

Lai gan laikapstākļi vēl ne tuvu nav ūdens prieku baudīšanai atbilstoši, Rīgā atklāta peldsezona – visās septiņās galvaspilsētas oficiālajās peldvietās darbu sākuši arī glābēji, kuri iesaka atpūtniekiem vēl pagaidīt ūdens iesilšanu, vēsta TV3 Ziņas.

Lai gan laikapstākļi nelutina un ūdenī gatavi mesties vien rūdītākie peldētāji, Rīgā piektdien, 21. maijā, oficiāli atklāta peldsezona un darbu sāka glābēji.

Kamēr lielākā daļa iedzīvotāju vēl gaida savu pirmo šā gada peldi, TV3 Ziņas Lucavsalā sastapa Vladimiru, kuram neesot peldsezonas sākuma vai beigas – ūdenī viņš iet visu gadu.

“Labs garastāvoklis, zēni, nāciet! Tādu kā es esam daudz. Es peldu līdz tam krastam, tad tur, kur glābšanas stacija. Ziemā āliņģus izcērtam. Tā visu gadu. Jo laikapstākļi ir sliktāki, jo vējš ir spēcīgāks, jo interesantāk,” stāsta peldētājs Vladimirs.

Tomēr ne visi tik rūdīti, tādēļ sagaidāms, ka lielāks atpūtnieku skaits pie ūdens būs vien tad, kad laiks kļūs vasarīgāks. Un tam jau šobrīd gatavi Rīgas pašvaldības policijas glābēji. Peldsezonas laikā tie regulāri drošību uzraudzīs septiņās oficiālajās peldvietās – Vecāķos, pie Bābelītes ezera, Vakarbuļļos, Daugavgrīvā, Rumbulā, Lucavsalā un Ķīpsalā.

Rīgas pašvaldības policijas galvenais speciālists Jānis Skrims

“Mēs esam sagatavojuši visas glābšanas stacijas, aprīkojuši atbilstoši, lai mūsu darbinieki būtu gatavi uzsākt varbūt ne tikai glābšanu savās stacijās, bet arī gatavi kādam izsaukumam, kādu mēs redzējām arī šodien.”

Lucavsalā peldsezonas atklāšanas dienā izspēlēta glābšanas situācija, kas galvaspilsētās ūdenstilpēs nav retums – cilvēks izkrīt no laivas. Glābēji steidz tam palīgā, izvelk no ūdens un nogādā krastā. Tā kā šobrīd temperatūra vēl samērā zema, ilgstoša uzturēšanās ūdenī var būt bīstama glābjamā dzīvībai.

Dzīvībai bīstama ūdens temperatūra ir vēl līdz 16 grādiem pat. Tas, protams, atkarīgs no tā, cik ilgi viņš uzturas ūdenī, kāda ir viņa miesas uzbūve, ļoti daudz faktoru nosaka. Ir noteikts, ka temperatūrai no +18 grādiem, tad ir komfortabli, cilvēks ūdenī jūtas daudz maz labi.

Patlaban gaisa temperatūra Rīgā iesilusi aptuveni 12, 13 grādu robežās. Kamēr ūdens temperatūra vēl par pāris grādiem zemāka. Tādēļ glābēji aicina iedzīvotājus vēl nedaudz paciesties un ūdens priekus baudīt vien tad, kad gaisa temperatūra būs stabili silta vairākas dienas pēc kārtas.

Un arī tad glābēji aicina izmantot oficiālās peldvietas. Īpaši, ja atpūsties dodas kopā ar bērniem – tieši mazāko glābšanā policijas darbiniekiem jāiesaistās visai bieži.

“Šajās ļoti neoficiālajās peldvietās es noteikti neieteiktu cilvēkiem iet. Tomēr oficiālajās, kur būs glābējs, ja notiks kāda nelaime, vienmēr var palūgt palīdzību, un tomēr cilvēku kopskaits būs lielāks, to nelaimju iespējas būs mazākas,” norāda speciālists.

Savukārt Rīgas dome solās nākotnē oficiālās peldvietas, kur atpūtniekus uzraudzīs arī glābēji, ierīkot vēl jaunās vietās un jau šovasar drošībai uz ūdens pievērst pastiprinātu uzmanību.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (“Jaunā konservatīvā partija”)

“Mēs rīkosim informatīvas kampaņas, aicinot un izglītojot mūsu pilsētas iedzīvotājus un viesus, kā rūpēties un sargāt savu, kā arī savu līdzcilvēku drošību.”

Peldsezona ilgst līdz 15. septembrim. Šajā laikā visās oficiālajās peldvietās ne tikai strādā glābēji, bet regulāru ūdens kvalitātes pārbaudi veic arī Veselības inspekcija.

0 Komentāru