Komentāri

Vērienīgi ūdensvadu un kanalizācijas remonti šogad un nākamgad iecerēti Rīgā. Tiks liktas jaunas caurules, kā arī oderētas vecās. Dažas galvaspilsētas ielas tāpēc jau tagad ir vienos ielāpos. Tomēr nomainīt visas vecās caurules pret jaunām Rīgas ūdens negrasās.

Labs piemērs ir Elijas iela – atsevišķos posmos asfalts ir vienos ielāpos. Ūdensvada avārijas šeit notiek vairākas reizes gadā. Ūdensvads, kas atrodas zem Elijas ielas seguma, ielikts tālajā 1905. gadā. Nav brīnums, ka vairāk nekā 100 gadu vecas caurules regulāri plīst. Piemēram, pagājušajā gadā remontdarbi Elijas ielā notika četras reizes.

Rīgas ūdens speciālisti skaidro: čuguna caurules Elijas ielā ir ļoti sliktā stāvoklī. Tāpēc nākamgad kilometru kanalizācijas un 500 metrus ūdensvada nomainīs pret jaunām. Remonts būšot sarežģīts.

Kopumā šobrīd izstrādes stadijā ir ap 20 ūdens un kanalizācijas sistēmu rekonstrukcijas projekti, kuros tiks investēti 26 miljoni eiro. Kā skaidro speciālisti, nomainīt Rīgā visus 1400 kilometrus ūdensvada un tūkstoš kilometru kanalizācijas neesot iespējams. Piemēram, šovasar lielas neērtības radīs vērienīgi remontdarbi Brīvības ielā. Lai gan dažos posmos tie notiks bez rakšanas. Kanalizācijas cauruļvadus nevis manīs, bet oderēs.

Ūdensvada avārijas Rīgā notiek regulāri. Speciālajā kartē tiek atzīmētas vietas, kur notiek aktuālais remonts. Un pēc uz ielu seguma parādīsies kārtējie jaunie ielāpi.

Foto:

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl