Rīgā notiek starptautiska geju un lesbiešu konference

0 Komentāru
Rīgā notiek starptautiska geju un lesbiešu konference
Foto: AFP/SCANPIX

Triju dienu garumā Rīgā norisināsies starptautiska lesbiešu, geju un biseksuāļu konference ”ILGA-Europe”.

Šis ir seksuālo minoritāšu nozīmīgākais gada pasākums, kurā pulcēsies vairāk nekā trīs simti dalībnieku no vairākām valstīm. Konferences mērķis ir diskutēt par vairākiem sabiedrības izglītošanas, cilvēktiesību un tolerances jautājumiem sabiedrībā.

”Tas, ka konference notiek Latvijā, ir diezgan simboliski, jo Latvija simbolizē to, kas notiek Eiropā kopumā. Lesbiešu un geju kustība Eiropā ir sasniegusi ļoti daudz pēdējos 20–30 gados, taču pēdējos gados redzam attīstību, kas saistīta tieši ar bijušajām padomju valstīm, un diemžēl redzam arī reakciju Latvijā…,” sacīja ”ILGA-Europe” pārstāvis Juris Lavrikovs.

Konferences sākumu pavadīja arī neliels protestētāju pulciņš, novēroja LNT Ziņas. ”Pret viņiem [gejiem, lesbietēm – red.] neviens nevēršas, mēs tikai aizsargājam bērnus, lai viņi nenāk uz mūsu skolām un nestāsta, ka tētis un tētis tas ir normāli,” sacīja organizācijas “Dzimta” pārstāve Jeļena Korņetova.

Nākamgad Rīgā notiks vēl vērienīgāks seksuālajām minoritātēm veltīts pasākums, proti, ”Eiropraids 2015”. Gājienā pulcēsies dalībnieki no dažādām Eiropas un arī pasaules valstīm.

0 Komentāru