Rīgā norisinās sestā “TEDxRiga” konference, pulcējot plašu dalībnieku un interesentu loku

Komentāri

Piektdien, 16. jūnijā, Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace”, notika īpašs pasākums – “TEDxRiga” konference, kurā varēja smelties iedvesmu no mūsu pašu līdzcilvēkiem.

Kopumā 20 īpaši izraudzīti runātāji dalījās ar savām idejām, piedzīvojumiem un dzīves pieredzi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Elza Volonte ir viena no runātājām, kas uzstājās konferencē. Viņas abi vecāki ir nedzirdīgi, tāpēc komunikāciju zīmju valodā viņa sauc par savu otru mātes valodu. To viņa izmanto arī savā profesijā – surdotulkošanā.

Elza Volonte
“TEDxRiga” dalībniece

Es esmu šeit, jo vēlos izplatīt savu ideju par to, ka var klausīties citādāk – ne tikai ar ausīm, bet ievērot detaļas, kas parādās cilvēka sejās, rokās, ķermeņa valodā, un tas biežāk mums jāizmanto, ko pie mūsu straujās ikdienas esam aizmirsuši, un tāpēc daudz ko palaižam garām ikdienas sarunās.

Jau no bērnības Elza bijis vecāku tulks, tostarp sabiedriskās vietās. Tieši tur vislabāk redzama sabiedrības attieksme pret nedzirdīgajiem. Ikdienā gadās dažādas arī interesantas un pat kuriozas situācijas.

Elza Volonte
“TEDxRiga” dalībniece

Bieži vien mēs stāvam pie kases ar mammu, runājam, un pārdevēja sāk skaļi runāt krievu valodā. Un tad es uzreiz pasaku pretī latviski, un tad viņa ir šokā, ka es varu arī runāt.

Konferencē uzstājās vēl 19 runātāji, savukārt kopumā 6 gadu laikā, kopš pasākums notiek Latvijā, to skaits pārsniedz simtu.

Pāvils Jurjāns
“TEDxRiga” organizators

Tēmas ir ļoti dažādas, mēs nekoncentrējamies uz vienu kategoriju, bet runājam par daudz ko. Šodien pirmajā sesijā mēs redzējām pārsteidzošu stāstu no Kārļa Bardeļa, kas pilnīgi neprātīgi ar kolēģi airu laivā šķērsoja Atlantijas okeānu.

Tulkojumā no angļu valodas zem “TED X” burtiem paslēptas: tehnoloģijas, izklaide un māksla. Konferences ideja aizsākās pirms vairāk nekā 30 gadiem Kalifornijā. Nu kustība izpletusies pa visu pasauli.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl