Dažu desmitu protestētāju pavadīti vairāki tūkstoši cilvēku devušies “Baltijas praida” gājienā

26 komentāri

Sestdienas pusdienlaikā dažu desmitu protestētāju pavadīti vairāki tūkstoši cilvēku devušies “Baltijas praida” gājienā pa Rīgas ielām

Starp dalībniekiem ir visu gadagājumu cilvēki, arī bērni. Daži pasākumam par godu ir sagatavojuši arī īpašus tērpus, piemēram, kāds dalībnieks ir tērpies vienradža kostīmā.

Dalībnieki rokās nes mazus un lielus varavīksnes karogus, kas ir starptautisks un visā pasaulē atzīts lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) kopienas simbols. Tāpat cilvēkiem rokās ir Baltijas valstu karogi.

Pa vidu pūlim vairākos posmos brauc automašīnas ar skaļruņiem pa kuriem skan mūzika dažādās valodās. Pasākumu iesāka dziesma “Zilais karbunkulis”.

Starp praida dalībniekiem ir arī viesi no Lielbritānijas, Vācijas, Dānijas un citām valstīm. Piedalās arī Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens.

Gājiena dalībniekus tā sākumpunktā sagaidīja arī padsmit protestētāji. Viņi līdzpaņemtos skaļruņos atskaņoja sirēnu skaņas, kā arī svilpa gājiena dalībniekiem, kuri savukārt atbildēja ar mājieniem un gaisa skūpstiem.

Tālāk varēja novērot vēl vienu protestētāju grupu, aptuveni desmit cilvēkus, kuri rokās turēja plakātus ar uzrakstiem “Nē perversijām, jā normālām ģimenēm”, “vīrietis + sieviete = normāli”. Gājienam ir arī daudz skatītāju, ka stāv ielas malās un to vēro, kā arī filmē un fotogrāfē.

Gājienu pavada liels skaits policistu. Tam pa priekšu brauc divas Valsts policijas automašīnas. Pa maršrutu izvietotas arī mediķu automašīnas. Pagaidām nekādi incidenti nav novēroti.

Noslēgumu pasākumu vadīs režisore Alise Zariņa un “Roy Rogers”, tajā uzstāies “Vikerlasedkoris” no Igaunijas, Imants Daksis, Kristīne Gupal un “Singapūras satīns” no Latvijas, kā arī “La Diva Live” no Beļģijas un Francijas, kā arī daudzi citi.
26 komentāri