Rīgā mākslas studeni “apgleznojuši” drūmās padomju laiku mājas

Komentāri

Rīgā sākta ēku fasāžu apgleznošana. Jau pērn vairāk nekā 20 Rīgas mācību iestāžu, piemēram, skolu fasādes, apgleznojuši Mākslas akadēmijas studenti. Iedzīvotājiem šis stils esot tik ļoti iepaticies, ka Būvvalde saņem arī daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju lūgumus, ļaut studentiem nokrāsot arī viņu mājas.

Patlaban kopumā 22 Rīgas mācību iestāžu fasādēm piešķirta jauna elpa, 14 no tām apgleznojuši Mākslas akadēmijas audzēkņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējo sešu gadu laikā Rīgā nosiltinātas 93 izglītības iestāžu ēkas. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa šo iestāžu būvētas pēc 20. gadsimta sešdesmito un septiņdesmito gadu tipveida projektiem, siltinot ēkas, radusies doma vienveidīgajai arhitektūrai piešķirt pievienoto vērtību – mākslinieciski augstvērtīgu dekoratīvo apdari. Piemēram, Herdera vidusskola, kas atrodas Grīziņkalnā, ir padomju modernisma ēka, bet šobrīd ar spilgtām krāsām tai piešķirts pavisam cits veidols.

Izkrāsot fasādes ar Mākslas akadēmijas studentu palīdzību Rīgā turpinās arī šogad. Būvvalde pagaidām šo ideju atbalsta, jo šī institūcija dod atļauju piešķirt konkrētai ēkai savu krāsu.

Skaties arī video un uzzini vairāk!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl