Rīgā jau jūtama Dziesmu un deju svētku aura. No malu malām sabrauc dalībieki

4 komentāri
Rīgā jau jūtama Dziesmu un deju svētku aura. No malu malām sabrauc dalībieki
Foto: TV3 Ziņas

Līdz 8.jūlijam Rīgā norisinās XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē.

Sestdien, 30. jūnijā, Rīgā jau jūtama jūtama Dziesmu un deju svētku aura, – no malu malām sabrauc dalībnieki. Kā ziņo TV3 Ziņas, šobrīd “Arēnā Rīga” notiek deju koncerta “Vēl simts gadu dejai” mēģinājums.

Pirmais “Vēl simts gadu dejai” koncerts gaidāms 2. jūlijā. Latviešu skatuviskās dejas koncertā tiks meklētas atbildes uz jautājumu: “Kā rodas un kas rada latviešu skatuvisko deju?” Koncerta apmeklētāji ieskatīsies horeogrāfu dzīves gājumā un radītajās dejās, izzinās dejas tapšanas kontekstu, veidojot dejas sasauci ar personību, laikmetu un iedvesmas avotiem. Horeogrāfu veidotie deju raksti mīsies ar Latvijas brīnišķīgajām dabas ainavām.

Koncertā iekļautas 17 horeogrāfu – Aijas Baumanes, Agra Daņiļeviča, Ilmāra Dreļa, Jāņa Ērgļa, Taigas Ludboržas, Imanta Magones, Ilzes Mažānes, Artas Melnalksnes, Viļa Ozola, Jāņa Purviņa, Guntas Skujas, Alfrēda Spuras, Harija Sūnas, Ulda Šteina, Helēnas Tangijevas-Birznieces, Ulda Žagatas un diasporas horeogrāfa Viļņa Birnbauma – dejas, ko skatītājiem atklās vairāk nekā 1300 dejotāju.

Video – Rīgā jau jūtama Dziesmu un deju svētku aura!

Jau vēstīts, ka Latvijas valsts simtgades zīmē notiekošie XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies Rīgā no 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

Tāpat jau vēstīts, ka sestdien apmeklētājiem durvis ver Dziesmu un deju svētku lietišķās mākslas izstāde ”Radītprieks”, kurā apskatāmi Latvijas audēju, rokdarbnieku, pinēju, rotkaļu, kokgriezēju un keramiķu darbi. 

4 komentāri