Rīgā iezīmē pirmo velojoslu

Komentāri
Rīgā iezīmē pirmo velojoslu
Foto: Rīgas dome

Rīgas domes Satiksmes departaments ir sācis darbu pie velojoslu koncepcijas īstenošanas, sākot iezīmēt velojoslas. Pirmā šāda velojosla Rīgā tiek iezīmēta Elizabetes ielā – pilsētas vēsturiskajā centrā.

Plānots, ka šajā riteņbraukšanas sezonā velojoslas tiks iezīmētas arī Dzirnavu un Lāčplēša ielā. Tikmēr tuvākās piecgades plāni Rīgas domei ir vēl apjomīgāki, proti, paredzēts ieviest velo joslas pilsētas maģistrālajās ielās, piemēram, Brīvības ielā, Stabu ielā, Bruņinieku ielā, Avotu ielā, Lazdonas ielā, Kalnu ielā, Ludzas ielā, Strūgu ielā un Turgeņeva ielā. Tāpat plānots uzlabot velosipēdu satiksmi uz tiltiem un to nobrauktuvēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Velojoslas atradīsies uz brauktuves, tām ir  paredzēts speciāls apzīmējums. Līdz ar to turpmāk  gājēji varēs ērtāk pārvietoties pa ietvi, pa kuru vairs nebrauks velosipēdisti, vienlaikus samazināsies bīstamās velosipēdu konfliktsituācijas ar autovadītājiem, kādas bieži var novērot patlaban.

Velojoslu attīstības koncepciju Rīgā ir izstrādājis pilsētplānotājs un arhitekts Toms Kokins sadarbībā ar veloentuziastiem un satiksmes drošības ekspertiem.

Kā norāda Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Krišjānis Peters, ir izstrādāta velojoslu attīstības koncepcija, kas paredz būtiskas izmaiņas satiksmes organizācijā, un tagad ir uzsākti pirmie praktie darbi. Tiek prognozēts, ka līdz 2020.gadam viena piektā daļa Rīgas iedzīvotāju pārvietosies ar velosipēdiem.

Lasi vēl