1 komentārs

Ažiotāžu sociālajos tīklos raisījusi ziņa, ka divu nedēļu laikā jāatrod mājvieta aptuveni 7000 Tezē kopienas jauniešu, kuri decembra beigās ieradīsies Rīgā no visas pasaules. Tikšanās rīkotāji – Tezē brāļi – aicina rīdziniekus un Rīgas apkārtnes iedzīvotājus atsaukties un izguldīt pie sevis daudzos jauniešus, kuri vēlas apciemot Latviju.

Viņi atzīst, ka jauniešu vēlme apciemot Latviju izrādījusies negaidīti liela, jo Rīgā ieradīsies aptuveni 15 000 kristīgo jauniešu iepriekš plānoto aptuveni 10 000 vietā, tomēr nevienam uz ielas nebūšot jāpaliek.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Lielais Eiropas salidojums paredzēts vairākas dienas no 28. decembra līdz 1. janvārim. Liels šā brīža izaicinājums ir atrast nakšņošanas vietas daudzajiem tūkstošiem jauniešu, kuri ieradīsies Latvijā.

Sākotnēji bija plānots, ka mūsu valstī ieradīsies gandrīz 10 000 jauniešu, taču izrādījies, ka Latviju apskatīt vēlas jau aptuveni 15 000 viesu. Brālis Benedikts min, – lielo interesi raisījis iespējams tas, ka šis būs pirmais salidojums Baltijas valstīs, kuras daudziem ir interesanta vieta ko apskatīt.

Ierodoties Latvijā jaunieši no 28. decembra līdz 1. janvārim piedalīsies dažādos pasākumos. Tās būs nelielas tikšanās mazpilsētu baznīcās, gan arī lielas tūkstošiem cilvēku kopējas lūgšanas Rīgā, Ķīpsalas hallē un Arēnā Rīga.

Ulvis Kravalis ir viens tiem, kurš kopā ar sievu ir nolēmis uzņemt divus jauniešus. Viņš nezina no, kuras valsts viesi ieradīsies un kādā valodā viņi runās, taču tas neesot svarīgi. Ulvis norāda, ka, uzņemot pie sevis viesus, ieguvēji ir visi.

Ulvis pats arī ir bijis viesis Tezē rīkoto salidojumu laikā. Viņš apgalvo, ka nav jāsatraucas par to, ka kāds iespējams nevar viesiem veltīt visu savu laiku. Jaunieši būs diezgan noslogoti, viesģimenes viņus sastaps vien rītos un vakaros. Latvijā jaunieši pavadīs piecas dienas un četras naktis, vairumam jau ir atrastas nakts mājas, taču vēl aptuveni 65000 naktsmājas vēl jāatrod.

Brālis Benedikts norāda, ka uz ielas neviens nepaliks, tie, kuri neatradīs ģimenes, nakšņos skolās. Tomēr, protams, ka labāk būtu nakšņot kaut vai uz grīdas, tomēr pie vietējās ģimenes. “Kaut vai uz paklāja viesistabā, būs labāk nekā dzīvot skolas sporta zālē. Divi kvadrātmetri ir pilnīgi pietiekami, lai uzņemtu viesi,” viņš saka.

Mājvietai vajadzētu būt Rīgā vai aptuveni stundas braucienā sabiedriskajā transportā no galvaspilsētas. Tezē klosteris Francijā vieno pasaules kristiešus jau trīsdesmit deviņus gadus, kopš pirmās sanākšanas.

TOP komentāri

  • KB
    0 0 0

    KB

    Nu gan, Riiga..uznjem daudz cilveekus,bet par naksnosanas vietaam jau sen! vajadzeeja padomaat. Un buut nopietnaakiem attieciibaa uz shiem cilveekiem. Tgd gribeeshu redzeet, kaa lielie gudriishi izliidzinaas so situaaciju peedeejaa briidii!:D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl