Rīgā ielu stabiņu apkopei tuvākajam gadam paredzēti 39 000 eiro

3 komentāri
Rīgā ielu stabiņu apkopei tuvākajam gadam paredzēti 39 000 eiro
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Rīgā satiksmes mierināšanai izmantoto stabiņu apkopei tuvākajam gadam paredzēti 39 000 eiro, informēja Rīgas domes komunikācijas pārvaldē.

Kā skaidroja Rīgas domes Satiksmes departamentā, līgums par stabiņu apkopi noslēgts šā gada jūnijā ar SIA “AVS Latvija” uz vienu gadu. Minētais uzņēmums arī veica stabiņu uzstādīšanu.

Stabiņu apkope notiek atbilstoši reālajai situācijai, pārsvarā tīrot tikai tos stabiņus, kurus nepieciešams tīrīt satiksmes drošības nodrošināšanai. Stabiņu apkope neietver tikai stabiņa nomazgāšanu, bet arī apsekošanu, materiālu, darbaspēku un citas ar apkopi saistītas izmaksas.

Kā liecina publiski izskanējusī informācija, viena stabiņa apkope maksājot nepilnus 14 eiro.

Atbilstoši tehniskajai specifikācijai ceļa norobežojošo elementu vizuālo apskati veic reizi nedēļā. Ja apskates laikā tiek konstatēts, ka kāds no stabiņiem ir netīrs un nav redzami atstarojošie elementi, tādējādi apdraudot satiksmes drošību, tad nekavējoties tiek organizēta stabiņa attīrīšana.

Ja apsekošanas rezultātā konstatēts, ka stabiņš ir netīrs, bet neapdraud satiksmes drošību, tad tā mazgāšana tiek veikta vēlāk – vidēji reizi mēnesī.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju, uzņēmums “AVS Latvija” reģistrēts 1994.gadā un darbojas satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanas jomā. Firma pieder Vācijā reģistrētajai kompānijai “AVS Verkehrssicherung”.

“AVS Latvija” 2020.gadā strādāja 3,3 miljonu eiro apgrozījumu un 612 000 eiro peļņu.

LETA jau ziņoja, ka Rīgā vairākās ielās izvietoti stabiņi satiksmes mierināšanai, kas izsaucis gan iedzīvotāju neapmierinātību, gan politiskās kaislības.

Šonedēļ tika sasaukta arī Rīgas domes ārkārtas sēde par “stabiņu invāziju”, kas izvērtās koalīcijas un opozīcijas savstarpējos pārmetumos.

Lasi vēl:

3 komentāri