Rīgā gaidāma vērienīga konference, kurā spriedīs par sāpju medicīnu

Pievienot komentāru

Ceturtdien, 10. maijā, norisināsies Latvijas Sāpju izpētes biedrības un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) organizēta zinātniskā konference “Aktualitātes un izaicinājumi sāpju pētniecībā Latvijā”. 

Konference rīkota, lai pievērstu uzmanību sāpju medicīnas sasniegumiem un pēdējo gadu nozīmīgākajiem pētījumiem Latvijā.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja profesore, neiroloģe un algoloģe Ināra Logina, sāpju medicīna ir zinātne par to, kā tikt galā ar sāpēm.

“Ir liela atšķirība – akūtas vai hroniskas sāpes. Akūtas sāpes ir signāls – noticis kaut kas slikts. Tā ir pavisam cita situācija un te pie algologa nav ko meklēt. Bet situācija, kad sāpes turpinās vairākus mēnešus, tās pārsvarā ir muskuļu skeleta sāpes. Šajos ieilgušajos gadījumos palīdzēt var algologs, sāpju ārsts. Algologs ir speciāli mācīts un gatavojies tam, lai saprastu cilvēka sāpju problēmu, – kur tā slēpjas,” skaidro Logina.

Gaidāmā konference uzskatāma par unikālu notikumu Latvijas mērogā, jo pirmo reizi vienuviet plašā ekspertu lokā sīkāk tiks analizētas tieši sāpju medicīnas aktualitātes, sasniegumi un problēmas izglītībā, ārstniecībā un epidemioloģijā.

Pasākumā uzstāsies virkne speciālistu, tostarp RSU profesore, neiroloģe un algoloģe Ināra Logina, docentes Inese Gobiņa un Daina Šmite, pieredzējuši algologi Mihails Arons un Iveta Golubovska, algoloģijas rezidenti, studenti un citi.