Rīgā darbu sācis Latvijā pirmais pārtikas apmaiņas ledusskapis

1 komentārs

Labai pārtikai nav jānonāk atkritumos, – tāds ir galvenais mērķis nesen ieviestai iniciatīvai ar nosaukumu “Kopienas skapis”.

“Kopienas skapis” ir pārtikas apmaiņas punkts, kas atrodas Rīgā, pie Kaņepes Kultūras centra, ikvienam pieejamā vietā. Šī iniciatīva sniedz iespēju cilvēkiem labus produktus, kas palikuši pāri, atdot citiem, kuri tos labprāt izmantos gardai maltītei.

Kā norāda iniciatīvas attīstītāja Beatrise Amtinga, aizvadīto divu nedēļu laikā ”Kopienas skapis”, kas ir ledusskapis un skapis ar vairākiem plauktiem, jau ir ieguvis lielu popularitāti.

“Latvijā ir lietotu preču apmaiņa ir “second hand” veikali, taču visa labā pārtika nonāk miskastē,” saka Amtinga.

Jaunā sieviete no Vācijas Latvijā ieradās Eiropas Savienības (ES) projekta ietvaros, kura laikā viņa izvēlējās radīt projektu, kas mazinātu pārtikas atkritumus Latvijā.

“Ir cilvēki, kuri kāda iemesla dēļ nopērk pārāk daudz pārtikas un tā vietā, lai viņi to izmestu atkritumos, labāk to labo pārtiku atdot citiem cilvēkiem,” norāda Amtinga.

”Kopienas skapis” ir labs atbalsts trūkumcietējiem, taču tas šajā gadījumā nav galvenais uzdevums. Galvenais uzdevums ir mazināt pārtikas atkritumus, tāpēc pārtiku var ņemt jebkurš, kuram ir nepieciešamība, un arī dalīt to ikvienam, tikai ne miskastei.

1 komentārs