Rīgā būvēs jaunu katlumāju; Ekonomikas ministrija bažījas par piesārņojumu

3 komentāri

Rīgā triecientempos plānots uzbūvēt jaunu katlumāju, kuras pamatos šodien tika iemūrēta laika kapsula. Pašvaldība lepojas, ka katlumāja būs ne tikai videi draudzīga, bet arī siltumu padarīs lētāku par diviem vai trīs procentiem. Tikmēr Ekonomikas ministrija bažījas, vai šie aprēķini ir pamatoti.

Ieguldot aptuveni 16,5 miljonus eiro, jaunā katlumāja Rīgā taps strauji – ekspluatācijā to nodot paredzēts jau novembrī. Ja projekts būs veiksmīgs, “Rīgas siltums” grib līdzīgu projektu īstenot Pārdaugavā. Galvenais arguments, kādēļ jaunā katlumāja vajadzīga – tā būšot videi draudzīgāks siltuma avots, jo kurināmajā izmantos šķeldu, nevis gāzi kā termoelektrocentrāles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Galarezultātā siltuma tarifi rīdziniekiem kritīšoties par diviem vai trim procentiem. Tomēr Ekonomikas ministrijā projekta lietderību apšauba.

Pirmkārt, Ekonomikas ministrija norāda, – jaunā katlumāja atradīsies tuvu Rīgas centram, kas liek uzdot jautājumus par tās radīto piesārņojumu. Otrkārt, aprēķini, uz kuriem balstīts šis projekts, neesot pārliecinoši.

Valstij gan pieder 49% “Rīgas siltuma” akciju, tādēļ tā projektu apturēt nav spējusi. Un dome pārmetumus noraida ar argumentu, – lai strādā brīvais tirgus.

TOP komentāri

 • EZS
 • EZS
  +1 +1 0

  EZS

  Valsts izrādot rūpes par iedzīvotājiem, var iegādāties Rīgas siltuma akcijas 2% tad būs noteicēja. Dzīvoju blakus kokapstrādes uzņēmumam ''Staļi'' kur tiek ražotas kokskaidu granulas un briketes, lai iegūtu siltumu, tiek dedzināta šķelda-koksne.Veselība ir sabojāta Iegūta Astma vidēji smagā stadijā. Pēc VVD datiem piesārņojums atbilst Saeimas izstrādātām normām.
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Vai mums nav ačgārna kārtība valstī?Ministrija(valsts valdība) nespēj kontrolēt pašvaldību,hmm, interesanti. Neesmu speciālists šai ekon. nozarē, bet runāju par varas principiem valstī.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl