Rīgā atzīmē Eiropas Latviešu apvienības 70. gadskārtu

2 komentāri

31.jūlijs ir liela diena Latvijas diasporai. 70. gadskārtu atzīmē Eiropas Latviešu apvienība, kas veido tiltu starp Latviju un aptuveni 350 000 ārpus mūsu valsts dzīvojošajiem tautiešiem. Organizācijas vadītāja vērtē, ka darba netrūks arī turpmāk.

Ar Valsts prezidenta Egila Levita līdzdalību šodien Rīgā atzīmē Eiropas Latviešu apvienības 70. jubileju.

Tieši šodien pirms 70 gadiem, kad mūsu valsts bija okupēta, Londonā pulcējās sešu latviešu trimdas organizāciju pārstāvji. Klātesot sūtņiem, dibināja organizāciju ar nosaukumu Latviešu atjaunošanas komitejas Eiropas centrs. Tagad šī organizācija pāraugusi Eiropas Latviešu apvienībā.

”Ejot gadu desmitiem, protams, mainījies gan Latvijas, gan Eiropas apveids. Tagad apvienojam 27 latviešu organizācijas 19 valstīs, sākot no Norvēģijas līdz Spānijai un tālāk pat līdz Gruzijai,” stāsta Eiropas Latviešu apvienības priekšsēde Elīna Pinto.

Mērķis saglabāt latvietību un uzturēt dzīvu saikni ar Latviju. Šodien, šajā zīmīgajā datumā, apvienība rīko ikgadējo biedru sapulci, lai izvērtētu paveikto un izvirzītu tālākos uzdevumus, kopdarbus tādās jomās, kā Latvijas un diasporas saiknes nākamajā desmitgadē, ārvalstīs mītošo latviskā izglītība un resursu piesaiste pilsonisko organizāciju darbam kā diasporā, tā Latvijā.

Pasākumā uzrunas teica vairākas amatpersonas, tai skaitā Valsts prezidents Egils Levits, kurš savulaik pats bijis trimdas latvietis: ”Latvietim ir labi zināmu laiku atrasties ārzemēs. Iegūt jaunas atziņas un jaunu vidi, bet vēl labāk ir pēc tam atgriezties Latvijā. Abi divi kustību virzieni ir jāveicina.”

“Mēs daudz esam piedzīvojuši pēdējos divos gados. Mūsu vēstniecības un konsuli bija tas tuvākais cilvēks, kas palīdzēja mūsu cilvēkiem gan Eiropā, gan Dienvidamerikas Pampās, gan Bali salās un ļāva sajust, ka Latvija ar savu īpašo pieskārienu var reizēm būt tas spēcīgākais atbalsts,” sacīja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa – Lukaševica.

Kā uzsver Eiropas Latviešu apvienības vadītāja, darba organizācijai netrūks. Prasa vingrumu atrast kopīgo latvietim Detroitā, Dublinā un Dobelē.

2 komentāri