Rīgā atvērta pirmā “zero waste” jeb bezatkritumu kafejnīca

0 Komentāru
Rīgā atvērta pirmā “zero waste” jeb bezatkritumu kafejnīca

Eksperiments ir izdevies, ja vajag, varam dzīvot maksimāli dabai draudzīgi, – pie šāda secinājuma nonākuši pirmās “zero waste” jeb bezatkritumu kafejnīcas dibinātāji, kas to atvēra pirms mēneša.

Cilvēki ir gatavi nākt uz šejieni gan ar savām krūzītēm, gan savām vajadzībām pēc tam paņemt līdzi kafijas biezumus.

Vēl pirms diviem mēnešiem, kad LNT ciemojās pie Ullas un Johana, bezatkritumu kafejnīcas aprises gandrīz nebija manāmas. Toreiz nebija arī skaidrs, vai šo ideju – nākt ar savu krūzīti uz kafejnīcu – atbalstīs kafejnīcas apmeklētāji.

Bezatkritumu kafejnīcas tapšanu vari aplūkot TE!

Bezatkritumu kafejnīcas izveidotāji Ulla Milbreta un viņas vīrs Johans Safrajs iegūto pieredzi Singapūrā un Francijā vēlas īstenot Latvijā. Primārā ideja nebija atvērt kafejnīcu, bet ar tās palīdzību cilvēkiem stāstīt, kā var dzīvot zaļāk.

Kopumā Ulla ar Johanu ir pārsteigti par kafejnīcas apmeklētāju atsaucību. Viņi ir pamanījuši, ka šādu cilvēku, kas vēlas samazināt atkritumu daudzumu savā dzīvē, ir daudz vairāk, nekā bija domājuši.

Kafejnīcu un restorānu biznesā rodas ļoti daudz vienreiz lietojumā iepakojuma – gan līdzi ņemamai kafijai, gan smalkmaizītēm. Tāpēc šādu bezatkritumu kafejnīcas izveidi, kas ir maksimāli dabai draudzīga, atbalsta arī vides speciālisti.

Uz vietas, starp citu, kafiju bezatkritumu kafejnīcā var baudīt krūzītēs, kas izgatavotas no kafijas biezumiem un kafijas miziņām.

0 Komentāru