Rīgā atklāts beziepakojuma veikals, kura starta kapitālu saziedojuši iedzīvotāji

7 komentāri
Rīgā atklāts beziepakojuma veikals, kura starta kapitālu saziedojuši iedzīvotāji
PUBLICITĀTES FOTO

Ceturtdien Rīgā, Ģertrūdes ielā, atklāts beziepakojuma veikals “Turza”, kuram starta kapitālu kolektīvās finansēšanas platformā ”Projektu Banka” saziedoja iedzīvotāji.

Veikala saimnieces Ilze Blāķe un Madara Bundzeniece atklāj, ka kopumā idejas atbalstīšanai tika saziedoti 10,475 eiro.

”Mēs ticam, ka cilvēkiem rūp vide, un viņi labprāt pirktu preces uz svara un uz veikalu dotos ar saviem iepakojumiem, ja vien šāda iepirkšanās būtu pieejamāka,” saka “Turza” idejas autore Ilze Blāķe.

“Turza” ir beziepakojuma, pašapkalpošanās, zero-waste veikals, kurā iespējams iegādāties ikdienā nepieciešamos produktus uz svara, uzpildot savos traukos vai burkās un auduma maisiņos, kas nopērkami uz vietas. Tāpat veikalā ir īpašs plaukts, kurā iespējams bez maksas ņemt citu pircēju saziedotus, sterilizētus traukus.

Veikala klāstā ietilpst sadzīves ķīmija, higiēnas preces, piena produkti, graudaugi, augļi, dārzeņi, eļļa, maize, saldēti dārzeņi, saldumi, kafija, garšvielas.

Jau vēstīts, ka šī gada jūlija beigās Rīgā tika atvērts pirmais beziepakojuma preču veikals “Burka”, kas atrodas Krišjāņa Barona ielā. Beziepakojuma veikala “Burka” dibinātāja ir Valsts kontroles Starptautiskās sadarbības daļas vadītāja Marija Sološenko. Viņai ideja radusies, mājās audzinot mazuli. Pagrieziena punkts notikuma attīstībā bija, pasūtot pārtiku uz mājām.

7 komentāri