Rīgā atklāta starptautiska stikla mākslas izstāde

Komentāri

Rīgā atklāta starptautiska stikla mākslas izstāde. Mūsdienu mākslinieki strādā ļoti dažādās tehnikās. Stiklu pūš, kausē, skalda un griež, radot unikālus vides objektus.

Māksliniece Anna Varnase ar plikām rokām griež un lauž stiklu. Tas pacieš visu: gan krāsošanu, gan kausēšanu, gan slīpēšanu. No šādiem gabaliem tiek veidotas vitrāžas. Tāpat kā pirms simtiem gadu, fragmentus savieno ar svinu. Bet ir arī pavisam jaunas tehnoloģijas. Kas ļauj, piemēram, uz logiem drukāt datorā izvēlētas gleznas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgā atklāta starptautiska stikla mākslas izstādē visā krāšņumā demonstrē materiāla daudzpusīgumu. Stikls var būt caurspīdīgs, matēts, krāsains, putots. Mūsdienu mākslinieki to droši savieno arī ar citiem materiāliem – silikonu, metālu, papīru. Bet vislabākais sabiedrotais ir gaisma, kas liek stiklam iemirdzēties un spēlēt.

Stikls ļoti labi draudzējas ar dažādiem citiem materiāliem un arī ar ķīmiskiem procesiem. Piemēram, lai attēlotu ūdens dzelmes mākslinieks izmanto parasto C vitamīna tableti.

Līdz februāra beigām stikla mākslas darbus bezmaksas var apskatīt Latvijas Mākslas akadēmijā.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl