Rīgā atjaunota lielo vakcinācijas centru darbība

0 Komentāru

Poti pret Covid rīdzinieki atkal var saņemt kādā no lielajiem vakcinācijas centriem, kas šodien no jauna vēruši durvis. To darbība atjaunota, jo pieaudzis potēšanās temps. Un, kamēr vien iedzīvotāju interese neapsīks, lielie centri turpinās strādāt. Stāsta Gatis Suhoveckis.

Rīgā lielos vakcinācijas centrus ātrāk nekā plānots slēdza vasarā, kad pieprasījums pēc potēm strauji krita. Tagad tie atsākuši darboties, jo situācija mainījusies.

Eva Juhņēviča, NVD Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja

“Pagājušajā nedēļā strauji pieauga interese par vakcinēšanos, un lai cilvēkiem būtu iespēja saņemt pēc iespējas ātrāk vakcīnu, tad mēs saorganizējāmies un sakoordinējāmies.”

Rīgā poti var saņemt jau ierastajās vietās – konferenču centrā Krasta ielā un izstāžu hallē Ķīpsalā. Jaunums ir iespēja potēties Olimpiskajā centrā. Tur sastaptie stāsta, ka vakcinējušies pret Covid-19 piespiedu kārtā.

“Tāpēc, ka vajag. Darba dēļ, piespiež situācija. Esmu vadītājs, biznesa. Ja darba dēļ nevajadzētu, tad nebūtu potējies. Tas ir garāks stāsts,” stāsta Vjačeslavs.

“Tikai, lai nezaudētu darbu,” lēmumu vakcinēties komentē tirdzniecības sfērā strādājošā Inna.

Ja nevajadzētu vakcinēties darba pienākumu veikšanai, viņa nebūtu potējusies. “Esmu jau pārslimojusi pagājušajā gadā. Uzskatu, ka man jau ir sava imunitāte,” skaidroja sieviete.

Savukārt konferenču centrā aptaujātie, kā galveno motivāciju saņemt poti min drošības apsvērumus.

“Es jau biju izslimojusi aprīlī. Man bija vieglā pneimonija. Un es negribu vēlreiz izslimot. Tāpēc arī nolēmu, ka vajag sevi pasargāt un savu ģimeni. Es kādu laiku biju pret vakcīnu. Tagad es domāju, ka tomēr jāpasargā sevi. Ne jau par velti ir izdomātas visas vakcīnas. Ja ir iespēja, tad kāpēc arī nē?” secinājusi Violeta.

Ruslans lēmumu vakcinēties pret Covid-19 skaidro ar nevēlēšanos smagi saslimt. Iepriekš viņam nebija daudz laika, lai izdarītu to ātrāk. Tagad, kad parādījās iespēja, tā arī aizgājis.

“Sapratu beidzot, ka vajag tomēr pasargāt sevi, savus tuvākos, arī lai varētu strādāt. Šobrīd jau arī vairs strādāt nevar bez potes. Arī pašai darba pienākumu veikšanai ir jābūt potētai,” stāsta veikalā strādājošā Agnese.

Konferenču centrs šodien bija visnoslogotākais, bet vakcinēšanās rīkotājus apmierina iedzīvotāju aktivitāte arī pārējos divos Rīgas lielajos centros.

Eva Juhņēviča, NVD Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja

“Jā, noteikti, jā. Protams, mēs paredzam, ka drīzumā tad, kad iestrādāsies atkal šī sistēma, visticamāk, varētu būt tā, ka jau ir pieraksti pilnīgi pilni un līdz ar to dzīvās rindas vairāk nebūs.”

Potēties joprojām var arī lielveikalos, taču svarīgi ņemt vēra, ka no pirmdienas tur potēs tikai pēc iepriekšēja pieraksta, dzīvo rindu vairs nebūs.

“Lai cilvēki var plānot laiku. Lai neveidojas šīs garās rindas un cilvēkiem būtu lielāka prognozējamība, ka viņi, pierakstoties uz vakcīnu, tiešām saņems vakcīnu,” sacīja NVD Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja.

Iedzīvotāju aktivitāti ir veicinājis valdības lēmums, ka daudzās profesijās strādājošie no 15. novembra savus darba pienākumus varēs veikt, tikai uzrādot vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

0 Komentāru