Rīgā atgriezīsies vērienīgais dinozauru šovs – ieskaties tā tapšanā

1 komentārs

Oktobrī Rīgā jaunajā veidolā atgriezīsies šovs “Pastaiga ar dinozauriem”.

Triceratopsi, brahiozauri, stegozauri, tiranozauri – par kādreizējiem mūsu planētas milzīgajiem iemītniekiem galvenokārt zinām no filmām un grāmatām. Ielūkojoties šova “Pastaiga ar dinozauriem” aizkulisēs Londonas arēnā O2 un satiekot dinozauru vien pāris metru attālumā, sajūtas esot divējādas. No vienas puses – skaidrs, ka viņi ir nedzīvi. No otras – ir!

Šova galvenā doma ir parādīt dinozauru evolūciju no viņu parādīšanās uz Zemes līdz pat bojāejai. Šova varoņi ir 18 patiesa izmēra radījumi. Viena no galvenajām lomām izrādē ir atvēlēta dinozaura mazulim. Tiranozaura Reksa mazulis jeb kā viņu maigi sauc izrādes mākslinieki – “Baby T” – ir viens no četriem dinozauriem izrādē, kas kustās pateicoties nevis kādai sarežģītai tehniskai ierīcei, bet gan cilvēkam.

Mets Olvers ir viens no pieciem aktieriem, kas atrodas dinozaura mazuļa kostīmā. Par mazuli “Baby T”  var saukt vien nosacīti – šīs kostīms sver 40 kilogramus. Par sajūtām atrodoties dinozaura iekšienē Mets stāsta ar humoru.

Mets Olvers
aktieris

Silti, mitri, aizraujoši. Dažreiz gan izjutu izsalkumu. Ir svarīgi turēt sevi labā formā, lai būtu komfortabli, atrodoties kopā ar mazuli.

Lai viens lielais dinozaurs spētu dabiski kustēties, izdot skaņas un laist dūmus no deguna, ir nepieciešami trīs cilvēki – dinozaura vadītājs, kas sēž kabīnē zem paša dinozaura, skaņu režisore un dinozauru vadīšanas galvenā operatore. Šī loma jau 10 gadus ir uzticēta Amandai, kura pati sevi salīdzina ar “vudū leļļu” pavēlnieci.

Dinozauru vadīšanas galvenā operatore Amanda Medoka stāsta: “Visi lielie dinozauri šovā tiek vadīti ar šo speciālu rīku…”

Foto: Publicitātes foto

Uz Rīgu dinozauri kopā ar savu pavadošo personālu atbrauks rudenī. Par katra dinozaura komfortu tiek īpaši padomāts.

Jens Vellers
šova “Pastaiga ar dinozauriem” direktors

Mums būs 21 smagā mašīna, kas konvojā vedīs visu šovu uz Rīgu. Katram no lielajiem dinozauriem ir savs treilers. Tur tiek saliktas viņu mantas, un viņi dodas garā ceļā.

Rīgā šovi notiks 1. un 2. oktobrī. Izrādes veidotāji gan brīdina – šajā laikā pa galvaspilsētas ielām ir ieteicams pārvietoties uzmanīgi, jo dažreiz dinozauriem patīk doties naksnīgās pastaigās.

1 komentārs