Rīgā apskatāma unikāla 20. un 21. gadsimta mākslinieku rotu izstāde

0 Komentāru

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā izveidota unikāla 20. un 21.gadsimta mākslinieku rotu izstāde “No Pikaso līdz Kūnsam”.

Tajā apkopotas 113 rotas no privātas kolekcionāres Diānas Venē krājumiem. Rotu autori ir 82 leģendāri un spilgti mākslinieki, tostarp Pablo Pikaso, Mens Rejs, Rojs Lihtenšteins, Makss Ernsts, Jo-joi Kusama, Luīze Buržuā un Žans Kokto, kā arī daudzi citi. Praktiski visas rotas mākslinieki veidojuši kā dāvanas kādām īpašām sev tuvām dāmām, tādēļ kolekcijai ir intīma, tomēr vienlaikus arī hrestomātiska vērtība.

Una Meistere
“Arterritory.com” direktore

Būtībā tāda pasaules šī perioda mākslas esence miniatūrā. Viņu rokraksts ir nolasāms acumirklī, vienalga vai tie būtu Pikaso darbi vai Kūnss, kas ir nosaukumā, vai Diānas dzīvesbiedrs Bernārs Venē, kurš radot sākot jaunu radošu posmu savā karjerā radot jaunu izstādi vai mākslas darbu, jaunu radošu līniju – viņš katru reizi Diānai rada jaunu rotu.

Kolekcijas īpašniece turpina papildināt rotu kolekciju un regulāri uzrunā jaunus tēlniekus un gleznotājus, kuriem lūdz radīt jaunas īpašas rotas. Diānas Venē krājuma izlase ir bijusi skatāma Ņujorkā, Atēnās, Valensijā, Maiami, Seulā un Venēcijā. Rīgā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē tā būs skatāma no rītdienas līdz 3. decembrim.

0 Komentāru