Rīgā apskatāma ceļojošā bīstamu kukaiņu tuvplānā izstāde

Pievienot komentāru
Rīgā apskatāma ceļojošā bīstamu kukaiņu tuvplānā izstāde
LATVIJAS VALSTS MEŽI

Valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas valsts meži” (LVM) klientu centrā Rīgā apskatāma Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) veidotā ceļojošā izstāde “Skaistie un bīstamie augu kaitnieki”, liecina LVM publiskotā informācija.

Izstādē apskatāmas meža entomologa, bioloģijas doktora Agņa Šmita fotogrāfijas, kurās redzami skaisti, bet augiem bīstami kukaiņi tuvplānā, kā arī kolekciju kastes ar kukaiņiem un to radītiem augu bojājumiem.

Klimata pārmaiņas vai cilvēku neapdomīga rīcība var veicināt augiem bīstamo organismu izplatību, un tie var radīt lielus postījumus videi, ekonomiskus zaudējumus lauksaimniecībai un mežsaimniecībai.

Izstādes mērķis ir aicināt sabiedrību aizdomāties par augu veselības nozīmi un mudināt ikvienu rīkoties tā, lai neradītu draudus augiem Latvijā, piemēram, nevest no ceļojumiem mājās “zaļos suvenīrus” – augus, sēklas, augļus un ziedus, nepasūtīt internetā augus bez fitosanitārā sertifikāta vai augu pases, neiegādāties nepārbaudītus augus vai to sēklas.

Interesenti aicināti apskatīt izstādes “Skaistie un bīstamie augu kaitnieki” darbus līdz 1. novembrim LVM klientu centrā Rīgā, Vaiņodes ielā 1. Ierodoties uz izstādi, jāievēro visus epidemioloģiskos drošības pasākumus.